Борислав увійде в новий рік без боргів перед освітянами та медиками

Незабезпеченість фондом оплати праці працівників медичної та освітньої сфер, що фінансується через субвенцію з державного бюджету, цьогоріч становила близько 24 млн.грн.. Впродовж року було проведено заходи з економії на 3,5 млн.грн. та для для зменшення розриву у незабезпеченості фонду оплати праці впродовж року було дофінансовано відповідні галузі на більше ніж 14 млн.грн. з міського бюджету та 800 тис. грн. через субвенцію з державного бюджету (додатково).

Станом на середину грудня залишались невиплаченими зарплати за другу половину грудня педагогічним працівникам та за листопад-грудень медичним. Для погашення заборгованості не вистачало більше 5 млн.грн.. Минулого тижня було перерозподілено 2 млн. грн. на ці потреби з інших статей видатків міського бюджету, передає пресслужба Бориславської міськради.

Як повідомив міський голова Ігор Яворський, проблему вдалось вирішити завдяки сприянню області: згідно розпоряджень голови ЛОДА для цих потреб було перенаправлено додатково 3,5 млн. грн. з держбюджету.

«Хочу подякувати керівництву області в особі першого заступника голови ЛОДА Василя Лозинського та профільного заступника голови ЛОДА Івана Собка за те, що ми отримали необхідну суму коштів, яка дозволить нам виплатити заробітну платню освітянам і медикам Борислава, які фінансуються через субвенцію з державного бюджету. Та більше того – ми зможемо закрити заборгованість достроково», – розповів Ігор Романович.

Відповідні зміни до дохідної та видаткової частини міського бюджету 24 грудня були погоджені рішенням виконавчого комітету Бориславської міської ради. Вжиття даних заходів забезпечить виплату заробітної плати освітнім та медичним працівникам міста за 2019 рік в повному обсязі.

«Ще раз дякую усім, хто допомагав у цій складній ситуації, бо це спільне досягнення є чималим показником якості колективної роботи і дозволить увійти у новий рік без заборгованостей», – підсумував Ігор Яворський.

Також міський голова пояснив: «Дуже прикро, що побутує думка про те, що утворена заборгованість з виплати зарплатні медичної та освітньої сфер це вина місцевої влади. Згідно чинного законодавства фінансування як медичної, так і освітньої галузей передбачає спрямування коштів державного бюджету у вигляді субвенції. Розподіл коштів здійснюється за формульним розрахунком, який не покриває повного обсягу потреб. І ми опиняємось в ситуації, коли місто і область вимушені дофінансовувати те, що мав би забезпечити в повній мірі державний бюджет. В той же час міські гроші не йдуть на вирішення господарських питань, таких як ремонти доріг, розвиток інфраструктури, благоустрій міста. Сумно, оскільки постійне дофінансовування не є вирішенням проблеми, а лише подоланням її наслідків».

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *