Медики району «сиділи» без зарплат. Чому?

Ще на початку літа почали з’являтися тривожні новини про те, що накопичується борг перед медиками первинної ланки медицини Дрогобицького району – працівниками медичних амбулаторій. Станом на середину серпня, запевнив нас телефоном в. о. директора КНП «Дрогобицька районна лікарня Дрогобицької районної ради» Володимир Валюх, що проблема повністю вирішена, і він лише після виплат медикам району зі спокійною душею пішов у відпустку.

Про причини виникнення такої прикрої ситуації, як борг по зарплаті медикам, детальніше дізнатися направив до свого заступника Олега Шикоряка.

– Олеже Васильовичу, то чому виникла заборгованість з виплати заробітної плати медикам району?

Зараз в державі триває масштабна реформа галузі охорони здоров’я. А реформа, становлення нової системи, реорганізація, ліквідація старих підприємств і створення нових завжди, на жаль, супроводжуються так званими труднощами «росту».
17 грудня 2018 року на базі ДРТМО (Дрогобицького районного територіального медичного об’єднання) було утворено КНП (комунальне некомерційне підприємство) «Дрогобицька районна лікарня Дрогобицької районної ради». До складу новоутвореного КНП дали згоду увійти всі медичні заклади Дрогобицького району, окрім Модрич та Болехівців. Згідно з медичною реформою, фінансування закладів первинної ланки охорони здоров’я здійснюється з Національної служби здоров’я України. Але для того, щоб отримати фінансування з цієї служби, потрібно отримати ліцензію. А щоб амбулаторії юридично увійшли до складу КНП «Дрогобицька районна лікарня Дрогобицької районної ради» потрібні були рішення сільських рад кожного села. Такі рішення були прийняті до березня 2019 року. Відповідно лише в березні ми змогли подати заявку на ліцензію. В травні 2019 року ми отримали ліцензію Національної служби здоров’я України. Потрібно було також заново реєструвати всі декларації, підписані сімейними лікарями. Це все зайняло час.
Перші три місяці включно до березня 2019 року первинна ланка медичної галузі району отримувала фінансування за так званим «червоним» (розрахованим якраз на період підготовки та перереєстрації документів) списком Національної служби здоров’я України. У квітні фінансування від НСЗУ за «червоним» списком, розраховане на три місяці, припинилося, а субвенції вже не були передбачені у 2019 році. Погасити заборгованість з виплати заробітної плати медикам первинної ланки вдалося завдяки Дрогобицькій районній раді. Саме з бюджету Дрогобицького району було виплачено зарплату медикам району за квітень, травень, червень та липень, щоправда, не за новою системою (відповідно до кількості заключених декларацій з пацієнтами), а ще за тарифними ставками.


Та зараз всі організаційні моменти та труднощі вже позаду, тож маю велику надію, що вже в серпнінаші медики первинної ланки отримають гідну зарплату за новою системою, відповідно до медичної реформи та кількості підписаних лікарем декларацій з пацієнтами.
Тож медики первинної ланки Дрогобицького району в очікуванні значного зростання заробітної плати за новою системою. І колеги з інших областей підтверджують, що збільшення таки є, але утворилася величезна різниця між максимальною та мінімальною зарплатами медиків. Наприклад, станом на 1 квітня, на Вінниччині деякі лікарі первинки отримують 22 000 грн, а інші — 5100 грн, на Тернопільщині — відповідно 14 200 і 3900 грн, Дніпропетровщині — 26 600 і 4500 грн, Рівненщині — 19 000 і 7300 грн, Хмельниччині — 18 900 і 4900 грн. І навіть у Києві зарплати лікарів ПМД коливаються від 3600 до 25 800 грн.
Як буде у Дрогобицькому районі – обов’язково інформуватимемо вас.

Іра Циган

Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 7 (54)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *