Трускавецький водоканал належатиме тільки місту

ТзОВ «Альфа Плюс», якому від 2004 року належало 49% власності трускавецького водоканалу, вирішило вийти із засновників цього підприємства. Цим кроком фірма зробила «щедрий» дарунок місту – скинула на плечі місцевих платників податків понад 13 млн.грн боргу водопостачального підприємства. Пропозиція товариства – укласти договір дарування частки, що йому належить у статутному капіталі водоканалу Трускавецькій міській раді, була підтримана депутатами на одному з чергових сесійних засідань.
Якщо вдатися у історію, то станом на сьогоднішній день трускавецький водоканал заборгував КП «Дрогобичводоканал» більше 13 млн.грн. Така кричуща заборгованість підштовхнула КП «Дрогобичводоканал» звернутися до виконавчої служби, відтак з 1 липня рахунки та майно водопостачального підприємства оздоровниці є арештовані. А це означає лиш одне – підприємство не може навіть виплатити заробітню плату своїм працівникам. До багатомільйонної заборгованості на підприємстві призвів ряд факторів, на які свого часу могли повпливати місцеві посадовці та керівництво підприємства – однак оперативно цього не зробили. Як відомо, у вересні 2015 року трускавецький водоканал, як майже 150 водопостачальних підприємств України, отримав статус гуртового споживача (Постанова Кабміну № 670). До цього часу існував єдиний тариф – на практиці це означало, що трускавчани відшкодовували витрати «Дрогобичводоканалу» на забезпечення водою усіх споживачів регіону. Коли постанова Кабміну набула чинності, відповідно до її положень та інших законодавчих актів, у листопаді 2015 року відбувся взаємозалік між трускавецьким та дрогобицьким водоканалами й урядом на суму 11, 5 млн гривень. І під кінець 2015 борг Трускавця становив 4, 49 млн грн (не підлягала взаємозаліку заборгованість щодо юридичних осіб). У 2016 році з міського бюджету у статутний фонд підприємства було скерована понад 2 млн грн., таку ж суму внесла й «Альфа Плюс». Тобто за наявності фахового менеджменту були передумови, аби підприємство позбулося боргів і почало працювати стабільно.
Однак нові, на основі гуртової ціни, тарифи на послуги з водопостачання і водовідведення для трускавчан були затверджені із значним зволіканням – лише 1 травня 2016 року. Таке затягування часу дало поштовх до подальшого накопичення боргів на підприємстві – на завершення 2016 року вони сягнули 10, 9 млн грн! А станом на сьогодні – понад 13 млн.грн. Відтак повернення підприємства у власність міста на ділі означатиме тільки одне – його багатомільйонні борги повертатиму із кишені міського бюджету.
Ірина Романова

 

А тим часом
Водопостачання курорту досі відбувається з перебоями. Питне водосховище не експлуатують через високу каламутність води, спричинену сильними опадами минулого тижня, – повідомили у ТОВ «Трускавецькому водоканалі». Водночас, вода з «Гірного» надалі подається під недостатнім тиском. Саме тому до багатьох будинків воду неможливо подати навіть за встановленим графіком, – кажуть у водоканалі.
Ситуацію виправлятимуть шляхом переговорів з керівниками КП «Дрогобичводоканал», з тим, щоб домовитись про подачу Трускавцю води під належним тиском. Про це повідомив Олександр Ткаченко, заступник міського голови Трускавця. Він звернувся до представників водоканалу, та зазначив, що на час відсутності альтернативного водопостачання необхідно оперативніше вирішувати питання з існуючими партнерами.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *