Майданівець, айдарівець – і лікар: що треба знати про Ореста Каракевича

Ви знаєте Ореста Каракевича – майданівця. Знаєте Ореста Каракевича – айдарівця. Та чи знаєте його як лікаря?
Ветеран війни на Донбасі, лейтенант запасу – нині є лікарем-інтерном і надає послуги УЗД-діагностики.
Про цю сторону Ореста й була наша розмова
– Оресте Юрійовичу, які послуги надаєте?
– Провожу ультразвукову діагностика внутрішніх органів, сечовидільної системи, щитоподібної залози. А також гемосканування – аналіз «живої» краплі крові на темнопольному мікроскопі.
– Якщо з УЗД більш-менш зрозуміло, то що таке гемосканування – не зовсім ясно. Розкажи детальніше.
– Гемосканування – доволі новий та не широко поширений метод діагностики захворювань організму. Багато хто скептично ставиться до даного виду дослідження, вважаючи це мало не шахрайством. Давайте спробуємо розібратися, що насправді являє собою гемосканування.
Більшість знайомих з цим методом називають його дослідженням «живої краплі» крові. Вже на цьому етапі скептикам є до чого придертися – і не дарма. Насправді «живою» кров може бути лише всередині судин людини, де є всі необхідні умови. Як тільки кров потрапляє в навколишнє середовище, вона зазнає дії зовнішніх чинників, таких як повітря (адже в судинах його немає), спирт, яким ви протираєте палець пацієнтові перед забором крові і т.д. Чи все це впливає на стан вилученої краплі? Звісно. Головне завдання полягає якраз в тому, щоб мінімізувати дію цих чинників та максимально швидко оцінити стан крові, і чим швидше це буде, тим ближчий до реальності результат ми отримаємо. (перші 5-7 хв кров максимально наближена до свого природного стану, оце і є нашим вікном).
Гемосканування – це якісний, але не такий поширений кількісний аналіз, до якого ми привикли. Тут цифр гемоглобіну, кількості еритроцитів, лімфоцитів чи лейкоцитів вам ніхто не надасть. Тому багато хто вважає його беззмістовним. А дарма.
Сама процедура забору крові наступна: готуються 2 стерильних скельця – одне буде основою препарату, іншим ми будемо торкатися безпосередньо крапельки крові, яку візьмемо у пацієнта, і потім переноситимемо на основне. Укол робиться автоматичним скарифікатором з одноразовими голками, перед тим безіменний палець змащується проспиртованою ваткою ( необхідно декілька секунд почекати, щоб спирт вивітрився). Переваги такого методу в тому, що пацієнт майже не відчуває болю – адже укол дуже тонкий. Нам не потрібна велика кількість крові, як при стандартному кількісному аналізі, а лише одна маленька крапелька. Що є особливо актуальним у малих дітей, які часто навіть не розуміють, що саме сталось – а вся процедура вже виконана.
Після отримання готового препарату крові ми переносимо його на предметний столик мікроскопу та починаємо досліджувати. Знову ж таки, потрібно пам’ятати, що як тільки крапля крові опинилась зовні – вона вже піддається описаним вище агресивним чинникам. Тому деякі моменти варто продивлятись в першу чергу – кожна хвилина дорога.
– Що безпосередньо ми можемо бачити під час  гемосканування та що це нам дає?
– Перше. Рівень густини крові. В залежності від сили скупчення еритроцитів та кількості плазми (вона виглядає як пусті проміжки між «стовпчиками монет» – скупчення еритроцитів) ми визначаємо рівень загущеності крові. В нормі кожен еритроцит повинен бути окремо від інших, а кількість плазми достатньою (це визначається лікарем) – тоді ми можемо говорити про нормальну розрідженість крові. Якщо ж еритроцити збиті в стовпчики монет, а плазми між ними майже немає – це свідчить про високу густину крові, що, в свою чергу тягне за собою різноманітні прояви порушення роботи організму. Причини загущеності також дуже різні – від банального низького рівня споживання рідини до різноманітних запальних захворювань. Описувати тут причини і прояви я не буде, стаття не про те.
Друге. Швидкість утворення фібрину. Нитки фібрину – це система згортання крові. В цьому процесі величезну роль відіграє печінка. Тому по швидкості утворення фібрину ми можемо судити про стан жовчі – чим швидше він утворився, тим більш загущеною вона є.
Третє. Наявність бактерій в крові. Залежно від виду бактерії наявність їх в препараті може свідчити про розлади в роботі кишківника, дисбактеріоз, поганий стан імунітету і т.д. Ми можемо побачити як кишкову мікрофлору, так і такого роду бактерії, як стафілокок, наприклад. Також, за наявності кандидозу (грибкова інфекція) в крові можуть з’являтися самі кандиди, у вигляді неправильних тілець з «ниточками» – джгутиками (досить часто таке можливо після тривалого прийому антибіотиків). Все це призводить до падіння імунітету, інтоксикації, розладів роботи внутрішніх органів , різноманітних алергічних проявів, стоматитів, хронічних тонзилітів.
Четверте. Хіломікронія. Хіломікрони — найбільші ліпопротеїнові частки, діаметр яких становить від 100 до 1000 нм; містять переважно гліцериди, а також невелику кількість фосфоліпідів, вільного холестеролу, естерів холестеролу і білка. Основною функцією Х. є перенесення по кровяному руслу харчових тригліцеридів з кишечнику, де відбувається їхнє всмоктування. Швидкість видалення цих частинок з плазми крові досить висока — час їх напівжиття становить менше 1 години.
Тому важливо 4 години перед аналізом не їсти, якщо ж кількість хіломікронів в крові буде великою після цього періоду – це може бути ознакою дисбактеріозу.
П’яте. Візуальна оцінка кількості лімфоцитів та стану еритроцитів дає нам змогу говорити про наявність чи відсутність вірусного зараження організму, навіть якщо ніяких зовнішніх проявів немає, а кількість еозинофілів говорить про наявність алергії чи паразитарної інфекції.
Шосте. Глистна інвазія. Найчастіше пацієнти звертаються саме з цим питанням – «перевірте будь ласка на наявність паразитів». Особисто я вважаю, що гемосканування – найбільш точний метод для виявлення паразитарної інфекції. Чому? Бо в капілярній крові (саме такий вид кровоточу в пальці людини) найбільший шанс натрапити на личинки круглих червів чи лямблії. Це зумовлено повільним кровотоком та високою концентрацією личинок саме в цих місцях.
Сьоме. Сольова нагрузка. Дуже обширне питання. Наявність солей може свідчити про неправильне харчування, патологію сечовидільної системи, інтоксикацію організму, або ж просто про активний ріст у дітей).
Та треба пам’ятати, що гемосканування, як і будь який метод обстеження – це лише допоміжний інструмент і аж ніяк не істина в останній інстанції! Найголовніше – це розмова з пацієнтом та аналітичне мислення лікаря. Жоден метод обстеження, навіть найкращий, не замінить цього.
Тож завжди рекомендую, маючи результати обстеження на руках, відтак йти до батька – Юрія Михайловича Каракевича.
Він проводить повну діагностику організму, електрокардіографію серця, надає консультації терапевта.
– Де вас можна знайти і коли?
– Де? Кабінет традиційної медицини та діагностики, що у Дрогобичі. вул. Жупна 25.
Працюємо вівторок-четвер-субота з 9 до 18 год та понеділок середа п’ятниця – я з 9 до 14 год , батько з 15 до 18 год. Передній запис дуже бажаний – +380 93 425 1685.

– Відомо, що як ветеран війни робиш знижки на послуги таким же ветеранам. Це так?
– Для учасників бойових дій та переселенців мої послуги безкоштовні.
Для інших категорій – можу комбінувати: можу зробити аналіз крові і одразу УЗД, а беру тільки за аналіз. Стараюсь максимально ефективно обстежити і поставити діагноз. Якщо клієнти хочуть УЗД декількох органів або систем, роблю знижку теж.
Гроші – то вже таке, не збіднію (сміється).

Марія Кульчицька

Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 6 (53)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *