“Dzień Polonii і Polaków za granicą” в Дрогобичі

«Tam, w moim kra­ju, w da­le­kiej stro­nie
Sto gwiazd zga­szo­nych stoi w ko­ro­nie,
Sto gwiazd zga­szo­nych nad po­lem stoi,
Jak stu ry­ce­rzy w że­la­znej zbroi…»

Maria Konopnicka

 Нещодавно у Дрогобичі відбулися урочистості з нагоди Polonii Polskiej – “Dzień Polonii і Polaków za granicą”. Така культурно-мистецька подія була організована Дрогобицьким польським культурно-освітнім товариством «Відродження» («Odrodzenie»), керівником якого є Заслужений діяч культури Польщі Марія Галяс.

Урочистості і мистецька програма відбувалися в концертному залі Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ст. №15 за підтримки Сенату Республіки Польща і Опіки над Полонією та поляками за кордоном, а також за посередництвом Фундації «Wolność i Demokracja».

Учні та випускники польської суботньої школи, яку очолює п.Марія Галяс, підготували концертну мистецьку програму, присвячену цим урочистостям. Святкування розпочалися із виконання гімну Польщі та України.

Марія Галяс привітала усіх присутніх із цим важливим святом для усіх поляків, що живуть на Україні. Вона представила шановних гостей, які були присутні, а це – лідери польських організацій Львівщини – із Стрия, Трускавця, Дрогобича, Борислава, Мостиськ.

Із цікавою доповіддю про поляків, які живуть за кордоном та їх історію, виступила доцент Дрогобицького педагогічного університету ім. І.Франка п.Ірина Лозинська. Презентація дала змогу усім присутнім ознайомитися із масштабами населення поляків по цілому світу.

У виконанні ведучих програми – Ростислава Петренко та Ілони Пінчак звучали поезії польських поетів та оголошення виступу дитячо-юнацького хору «Відродження», що діє при однойменному товаристві (керівник і концертмейстер – Заслужений діяч культури Польщі Ольга Томашук, диригент – Марія Гев).

Патріотична мистецька програма хорового колективу захопила усіх присутніх. Так у виконанні хору прозвучали твори: «Kraj rodzinny», «Piechota, ta szara piechota», «Przybyli ułani», «Ułani, ułani», «Podkóweczki, dajcie ognia», «Głęboka studzienka», «Miała baba koguta»,  «Сzerwony pas», «Orzeł biały».

В концертній програмі звучали також твори польських композиторів: «Полонез» М.Огінського та «Мазурка: Польська пісня» Г.Венявського у виконанні Наталі Крученкової (скрипка). У виконанні поетеси і композитора Марії Гев прозвучали авторські пісні: на слова польської поетеси Марії Конопніцкої «Tam, w moim kraju…», на слова Станіслава Ришарда Добровольського «Być może», а також пісня на слова Казімежа Врочинського, музику Мєчислава Казар-Слободского «Białe róże: Rozkwitały pąki białych róż» (партія фортепіано – Ольга Томашук).

На завершення концерту усі учасники свята заспівали патріотичну пісню Марії Конопніцкої «Rota».

Гість урочистостей священник Дрогобицького костелу Святого Варфоломія о.Мирослав Лех подякував усім за чудове мистецьке свято. Молитвою поблагословив усі добрі починання в галузі розвитку польської культури на українській землі.

Зі словами привітань Марія Галяс звернулася до юних хористів: «Принагідно, напередодні Дня захисту дитини, вітаю усіх наших дітей і заохочую їх до підготовки вже до наступного виступу хору «Відродження» на фестивалі польської та української культури в Трускавці вже 8-9 червня».

На завершення свята із словами вітання виступила п.Ольга Суховерська, заступник директора Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ст. №15. Вона відзначила наскільки велику просвітницьку і виховну роботу серед дітей та молоді здійснює Дрогобицька суботня польська школа. «Приємно, що наші учні – це і учасники хору «Відродження», які сьогодні зачарували нас своїм мистецтвом співу польських пісень. Адже поляки – наші найближчі сусіди і тому наша молодь має знати, поважати та вивчати їхню історію, культуру, звичаї. Саме так ми разом творимо нашу майбутню історію!».

Марія Гев,

викладач Дрогобицького музичного коледжу ім.В.Барвінського

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *