За кальян – акциз: в відділі економіки нагадали про Податковий кодекс

Відділ економіки Дрогобицької міської ради звернувся до власників кав’ярень та закладів, які надають послуги з куріння кальяну –  з нагадуванням, що з цієї послуги вони повинні сплачувати акциз.

 

“Відповідно до ст. 14 Податкового Кодексу України тютюнові вироби – це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарети, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Таким чином, тютюн для кальяну є тютюновим виробом та, відповідно до статті 215 Податкового Кодексу України – підакцизним товаром.

Куріння за допомогою кальяну передбачає фільтрацію і охолодження диму водою. Замість води іноді використовують фруктові соки, вина або міцні спиртні напої.

Отже, відповідно до норм ПКУ об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. А базою оподаткування є вартість підакцизних товарів, тобто, в даному випадку, вартість послуги з куріння кальяну”, – йдеться у повідомленні.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *