Відверто про “це”: в одній зі шкіл району дітям розповіли про онлайн-грумінг

Інтернет – це не лише можливості. Це й небезпеки.

Як от онлайн-грумінг.

Що воно таке? 

Онлайн грумінг — входження в довіру до дитини з метою подальшої особистої зустрічі для вступу в сексуальні відносини, експлуатації чи шантажу.

Також це побудова в мережі Інтернет дорослою особою (або групою осіб) довірливих стосунків із дитиною (підлітком) для подальшого отримання від неї інтимних фото/відео та шантажування розповсюдженням цих файлів серед друзів і родичів дитини. Злочинець вимагає гроші, більш інтимні зображення чи навіть примушує дитину до особистих зустрічей.

Як від цього захистити підлітка? Як мінімум – розповісти про небезпеку так , як це зробили в одній зі шкіл Дрогобицького району.

Так, з метою захисту дітей від ризиків інтернету, 5 лютого вчитель інформатики Довжанського НВК Павло Барщик продемонстрував учням старших класів презентацію і відеоролик  «Online сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті (онлайн-грумінг)». Все для того, аби юні довірливі підлітки не попались на гачок злочинців.

Фото з офіційного сайту Дрогобицької РДА

Було би правильно, якби такі уроки пройшли в якомога більшій кількості шкіл. Адже віртуальне спілкування  може бути  небезпечним – деякі зловмисники використовують віртуальну комунікацію як інструмент для маніпулювання підлітковою свідомістю. І діти повинні про це знати!

 

Медіа Дрогобиччина

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *