Новорічні головні красуні – в якому місті цьогоріч найдорожче святкове дерево?!

  •  
  •  
  •  
  •  

   Час див, нових мрій та дзвінкоголосої коляди вже поруч! Вітрини магазинів виблискують яскравими гірляндами, запах мандарин та дитячого сміху розноситься площами міст, дорослі поспішають від крамниці до крамниці – словом, передсвяткові клопоти в самісінькому розпалі. Особливу атмосферу свят  у кожному місті Дрогобиччини створюють головні святкові дерева – ялинки! Журналісти «Медіа Дрогобиччини» з’ясували, в яку копійчину обійшлися міським бюджетам центральні новорічні красуні.

 

Трускавець

   Головну міську ялинку в курортному місті традиційно встановили на Майдані Незалежності. Монтаж та прикрашання святкового дерева провели завчасно – до свята Миколая. Відтак 19 грудня відбулося загальноміське свято Миколая, а на новорічній красуні оздоровниці запалили святкову ілюмінацію. Краса красою, та найцікавіше заховане в деталях, а саме – в коштах, витрачених на чепуріння головного новорічного дерева оздоровниці. Монтажем зеленої красуні міста займалося комунальне підприємство «Парк курортний». Прикрашали ялинку  працівники відділу культури. Послуги з монтажу та ремонту ілюмінаційного освітлення цьогоріч коштували трускавецьким платникам податків майже 190 тис. грн. Сама ж штучна 12-метрова новорічна ялинка в Трускавці не нова, а позаминулорічна. Два роки тому її придбали за 192 тис. грн., а наприкінці 2017 року в курортному місті накупили новорічних гірлянд, каркасних алюмінієвих сніжинок та інших атрибутів на 191 тис. грн..

Та місто релаксу і здоров’я не було б собою, якби не виділилося й цьогоріч дорогою святковою покупкою! У Трускавці на завершення 2018 року придбали 3D-іграшку, яку встановили біля Музею Михайла Біласа. Конструкція іграшки з алюмінію в формі кулі, діаметром 4 метри, заповнена світлодіодною гірляндою та прикрашена сніжинками. Обійшлася така краса місту в 155 тис. грн. Цікавий факт: переможцем тендеру з новорічної ілюмінації став підприємець Сергій Трубніков з Харкова, який уже відомий трускавчанам за ще однією прикрасою – на Великдень Трускавець придбав у цього ж підприємця інсталяцію великого святкового кошика. Однак далеко не всім трускавчанам тоді сподобалась ідея пасхального сюрпризу рідному місту за кругленьку суму коштів. Як відгукуватимуться містяни про інсталяцію новорічної іграшки – побачимо вже згодом.

 

Дрогобич

Новорічну красуню у Дрогобичі відкрили на Миколая.

Вона незмінно штучна. Куплена кілька років тому, служить дотепер. Тож на ялинку в Дрогобичі тепер не витрачаються.

Натомість довелося замінити гірлянди. Їх придбали замість тих, які минулоріч порізали вандали. Як повідомили в “Комбінаті міського господарства”, на це було витрачено 25 тис. грн. Монтаж ялинки проводили їхні працівники в межах своїх посадових обов’язків. Додаткових витрат не було.

 

Борислав

Зима – чарівна пора. Коли все навколо сніжно-біле, місто стає особливо чепурним. А в період свят – ошатним.

Цьогоріч головний атрибут свят – ялинку – встановили традиційно на площі Івана Франка. Встановленням займалось КП “Зелений світ”. Підключенням декоративного освітлення – КП “Бориславсвітло”. Безкоштовно. Гірлянди і сама ялинка – з минулого року. Тож бюджет міста на цьому не збіднів. У минулому році нове освітлення ялинки та площі було придбано за спонсорські кошти.

Новинкою стали дві фотозони – з великими місяцем та годинником, стрілка якого наближається до опівночі.

Відкриття ялинки відбулось 16 грудня. Під час свята виступив дитячо-юнацький гурток театру ім. П. Телюка з виставою про приготування до приходу святого Миколая. Наймолодші дітки отримали від Миколая солодкі подарунки. Бориславчани свою ялинку вважають  найкрасивішою!

 

Стебник

Як і щороку, на свято Миколая у Стебнику відкрили ялинку.

Цьогоріч, за словами міського голови Петра Старосольського, на адресу міської ради надійшов лист від єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії про те, щоб не встановлювати живих ялинок з метою запобігання вирубки лісів. Підтримав таке звернення і депутатський корпус міської ради. Отож у цьому році в Стебнику яскраві вогні засяяли на ялинці, котра росте на центральній площі міста.

На придбання штучної семиметрової красуні потрібно близько ста тисяч гривень, що для бюджету міста є непосильним.

 

Наталя Зелена, Марія Кульчицька, Юлія Гасій, Олеся Німеровська

Медіа Дрогобиччина, № 17 (47)

фото з мережі

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *