Новорічні головні красуні – в якому місті цьогоріч найдорожче святкове дерево?!

   Час див, нових мрій та дзвінкоголосої коляди вже поруч! Вітрини магазинів виблискують яскравими гірляндами, запах мандарин та дитячого сміху розноситься площами міст, дорослі поспішають від крамниці до крамниці – словом, передсвяткові клопоти в самісінькому розпалі. Особливу атмосферу свят  у кожному місті Дрогобиччини створюють головні святкові дерева – ялинки! Журналісти «Медіа Дрогобиччини» з’ясували, в яку копійчину обійшлися міським бюджетам центральні новорічні красуні.

 

Трускавець

   Головну міську ялинку в курортному місті традиційно встановили на Майдані Незалежності. Монтаж та прикрашання святкового дерева провели завчасно – до свята Миколая. Відтак 19 грудня відбулося загальноміське свято Миколая, а на новорічній красуні оздоровниці запалили святкову ілюмінацію. Краса красою, та найцікавіше заховане в деталях, а саме – в коштах, витрачених на чепуріння головного новорічного дерева оздоровниці. Монтажем зеленої красуні міста займалося комунальне підприємство «Парк курортний». Прикрашали ялинку  працівники відділу культури. Послуги з монтажу та ремонту ілюмінаційного освітлення цьогоріч коштували трускавецьким платникам податків майже 190 тис. грн. Сама ж штучна 12-метрова новорічна ялинка в Трускавці не нова, а позаминулорічна. Два роки тому її придбали за 192 тис. грн., а наприкінці 2017 року в курортному місті накупили новорічних гірлянд, каркасних алюмінієвих сніжинок та інших атрибутів на 191 тис. грн..

Та місто релаксу і здоров’я не було б собою, якби не виділилося й цьогоріч дорогою святковою покупкою! У Трускавці на завершення 2018 року придбали 3D-іграшку, яку встановили біля Музею Михайла Біласа. Конструкція іграшки з алюмінію в формі кулі, діаметром 4 метри, заповнена світлодіодною гірляндою та прикрашена сніжинками. Обійшлася така краса місту в 155 тис. грн. Цікавий факт: переможцем тендеру з новорічної ілюмінації став підприємець Сергій Трубніков з Харкова, який уже відомий трускавчанам за ще однією прикрасою – на Великдень Трускавець придбав у цього ж підприємця інсталяцію великого святкового кошика. Однак далеко не всім трускавчанам тоді сподобалась ідея пасхального сюрпризу рідному місту за кругленьку суму коштів. Як відгукуватимуться містяни про інсталяцію новорічної іграшки – побачимо вже згодом.

 

Дрогобич

Новорічну красуню у Дрогобичі відкрили на Миколая.

Вона незмінно штучна. Куплена кілька років тому, служить дотепер. Тож на ялинку в Дрогобичі тепер не витрачаються.

Натомість довелося замінити гірлянди. Їх придбали замість тих, які минулоріч порізали вандали. Як повідомили в “Комбінаті міського господарства”, на це було витрачено 25 тис. грн. Монтаж ялинки проводили їхні працівники в межах своїх посадових обов’язків. Додаткових витрат не було.

 

Борислав

Зима – чарівна пора. Коли все навколо сніжно-біле, місто стає особливо чепурним. А в період свят – ошатним.

Цьогоріч головний атрибут свят – ялинку – встановили традиційно на площі Івана Франка. Встановленням займалось КП “Зелений світ”. Підключенням декоративного освітлення – КП “Бориславсвітло”. Безкоштовно. Гірлянди і сама ялинка – з минулого року. Тож бюджет міста на цьому не збіднів. У минулому році нове освітлення ялинки та площі було придбано за спонсорські кошти.

Новинкою стали дві фотозони – з великими місяцем та годинником, стрілка якого наближається до опівночі.

Відкриття ялинки відбулось 16 грудня. Під час свята виступив дитячо-юнацький гурток театру ім. П. Телюка з виставою про приготування до приходу святого Миколая. Наймолодші дітки отримали від Миколая солодкі подарунки. Бориславчани свою ялинку вважають  найкрасивішою!

 

Стебник

Як і щороку, на свято Миколая у Стебнику відкрили ялинку.

Цьогоріч, за словами міського голови Петра Старосольського, на адресу міської ради надійшов лист від єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії про те, щоб не встановлювати живих ялинок з метою запобігання вирубки лісів. Підтримав таке звернення і депутатський корпус міської ради. Отож у цьому році в Стебнику яскраві вогні засяяли на ялинці, котра росте на центральній площі міста.

На придбання штучної семиметрової красуні потрібно близько ста тисяч гривень, що для бюджету міста є непосильним.

 

Наталя Зелена, Марія Кульчицька, Юлія Гасій, Олеся Німеровська

Медіа Дрогобиччина, № 17 (47)

фото з мережі

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *