Тариф за вивезення сміття зросте і в Стебнику

 

Сміття – чи не найголовніша цьогорічна тема у цілому Дрогобицькому районі. Дрогобич вже потопає у нечистотах, а от сусідньому Стебнику ще вдається зберігати місто охайним. Однак на останньому сесійному засіданні про проблеми, що назрівають та можливі шляхи вирішення сміттєвого колапсу говорив підприємець, який займається вивозом твердих побутових відходів у Стебнику – Федір Остапенко. За його словами, ситуація з вивозом сміття у цілому районі та місті Стебнику дуже критична.

 

“Броницьке сміттєзвалище заблоковане ще з минулого року. Інші сміттєзвалища, які є поряд – бориславське, стрийське, самбірське відмовляються приймати сміття не лише зі Стебника, а з Дрогобицького району загалом. Назустріч йдуть лише напівкомерційні звалища, які ставлять утилізаційну ціну 700 гривень за тонну.

Для розуміння ситуації: за місяць у місті Стебник ми збираємо від 400 до 500 тонн сміття. На саме захоронення місту потрібно 350 тисяч гривень, не враховуючи транспортування, заробітної плати працівників, прибирання та зберігання. У нас надходження коштів залежить від оплати людьми, тож на цю суму ми й утилізовуємо сміття. Решту відходів ми зберігаємо на території, де відсортовуємо вторсировину, а інше – накопичується. Тобто питання щодо вивозу сміття наразі немає. Є проблема із вартістю його утилізації. Вихід один – піднімати ціну на вивіз сміття для населення, бо на сьогодні ринок диктує такі умови. За нашими підрахунками нам потрібно підняти ціну до 25 гривень з людини. І це мінімум. Наразі на території колишнього підприємства, яке колись виготовляло бетонні блоки, є близько тисячі тонн накопичених відходів. Там залишилися два бетонні котловани, у яких вони поки зберігаються. Наше підприємство взяло на себе зобов’язання вивезти все накопичене сміття. І ми це зробимо. Щотижня нам вдається вивозити три машини по 12-16 тонн. Нині ці відходи їдуть у Миколаїв, де одна тонна коштує 700 гривень.

Тому знову наголошую, що підняття тарифу є реальним виходом з ситуації. Щоправда, до кінця цього року тариф не зміниться і становитиме 14 гривень 50 копійок”.

 

Олеся Німеровська

Медіа Дрогобиччина, № 17 (47)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *