Дрогобич. Заміна жарівок на LED. Місія неможлива?

Безпека та комфортне середовище – основні потреби людини. Забезпечити їх дрогобичанам – одна з цілей стратегії розвитку м. Дрогобича до 2020 р. Необхідний при цьому елемент – освітлення вулиць в темну пору року.

 

Проект із заміни світильників вуличного освітлення на LED в Дрогобичі ще має шанс на реалізацію. 10 вересня у системі державних закупівель Prozorro розпочнеться аукціон на визначення виконавця робіт проекту «Заміна світильників вуличного освітлення з

використанням енергозберігаючих технологій в м. Дрогобичі (реконструкція)».  Якщо тендерний комітет визначиться з переможцем – то, згідно тендерної документації, до 15 квітня 2019 року Дрогобич освітлюватиметься економно.

 

Не перша спроба

Перша спроба встановити в Дрогобичі енергоощадливі лампи була 2016 року. Тоді у Всеукраїнському конкурсі ДФРРУ від Мінрегіонубуду  переміг проект комунальної установи «Інститут міста Дрогобича» «Заміна світильників вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій в м. Дрогобичі (реконструкція)».

Бюджет проекту складав 17 млн. 632 тис. грн.

Проект\закупівлю винесли на торги через систему Prozorro. Найдешевшою тоді виявилась пропозиція ТзОВ НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІДНО ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ СОЮЗ» (ТОВ «НВК СЄЕС») – 12 млн. грн. Але Департамент міського господарства відхилив найдешевшу пропозицію, мотивуваши це тим, що  «документація не відповідає вимогам тендерної пропозиції». Переможцем тоді було визнано ПП «АРХІ-ЛАЙТ».

Не погодившись з результатом, ТОВ «НВК СЕЄС» подало скаргу в Антимонопольний комітет. Той виявив порушення у тендерній документації ПП «Архі-ЛАЙТ».

Як наслідок, торги визнали такими, що не відбулись.

 

Друга спроба

На початку 2018 р. Інститут міста знову подає заявку у ДФРР на заміну світильників вуличного освітлення. Ціна робіт на цей раз – 21 703 304 грн. Фонд погоджується фінансувати проект. Відбір виконавця здійснюється через систему державних закупівель Prozorro. У боротьбі бере участь 13 фірм-учасників.

 

25 травня 2018 р. відбулось розкриття тендерних пропозицій. Пропозиція ТОВ «НВК СЄЕС» знову є найнижчою – 9 млн 980 тис. грн. Проте пропозиція товариства, як і інших фірм з низькими ціновими пропозиціями, відхиляється департаментом “у зв’язку з невідповідністю документації”. Переможцем процедури закупівлі визнається ТОВ “СЕТА- УКРАЇНА” із майже максимальною пропозицією серед усіх учасників – 19 799 грн..

 

Фірми, чиї пропозиції було відхилено, подають скарги в Антимонопольний комітет. Комісія комітету визнає, що пропозиція жодного з позивачів не відповідає вимогам документації. Рівно як і пропозиція переможця торгів ТОВ “СЕТА- УКРАЇНА”.

В результаті, постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. зобов’язала тендерний комітет департаменту скасувати рішення про визнання Сета-Україна переможцем. Торги визнають такими, що не відбулись.

 

ТОВ “СЕТА- УКРАЇНА”

Ми спробували дізнатись, що ж такого особливого в цій фірмі, що тендерний комітет не помічає ні невідповідностей в їх документах, ні високої ціни?

Зареєстрована вона в Івано-Франківську 11.05.2002. Основний вид діяльності –  оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Власник – Тетяна Косенко. Паралельно вона – співвласниця фірм ТОВ “ВЕСТА ТРЕЙД”, корпорації-боржника “УКРТРАНСЖИЛБУД”. Обидві фірми неодноразово мали за керівника Жирного Сергія Леонідовича. Знаного в Дрогобичі як особа, дотична до ремонту доріг та інших будівельних замовлень в Дрогобичі.

 

ТзОВ НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІДНО ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ СОЮЗ»

А що за фірма, яка двічі подається і програє?

ТзОВ зареєстроване в Дрогобичі 15.04.1998 р. Уповноважена особа та власник 36% акцій –

уродженець м. Трускавець Василь Процишин. Попередньо фірма мала досвід проведення робіт з вуличного освітлення через державні закупівлі у с. Болехівці. Попри комплекс будівельно-монтажних робіт, фірма обіцяє: 1. Зменшити кошторис витрат на 5%. 2. Безкоштовно провести освітлення в об’кти культурно-історичного значення. 3. Усім населеним пунктам Дрогобицького району безкоштовно виготовити проектно-кошторисну документацію. 4. Виготовлення та оплата технічних умов. 5. Гарантія на виконані роботи та світильники – 10 років.

 

 

Слідкувати за процесом відкритих торгів можна 10 вересня, перейшовши за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-08-17-002167-c

 

Детальніше – у наступному номері “МД”

Юлія Гасій

 

 

фото з мережі

 

 

 

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *