Тут мільйон, там мільйон. Як у Бориславі дороги ремонтують

– Щось у Бориславі ніби змінилось. Невже ям поменшало? – дивуються гості міста, які ще весною проїжджали вулицею Коваліва.

– Це ви ще Володимира Великого не бачили! – радіють місцеві можливості прогулятись по широкій брукованій дорозі. Поки що вона перекрита на ремонт.

 

Кожна з цих доріг має свою історію. Почнемо з першої. Це вул. Коваліва, що веде до спального масиву. Нею щодня їздять сотні людей, поспішаючи на роботу чи повертаючись втомленими з неї. Користуючись послугами транспорту, вони хочуть економити час, а доводиться економити терпіння.

Дорога на Коваліва «дірявіла» з кожним місяцем все більше. Мерія обрала стратегію не «заліковувати» катастрофічні ділянки бориславських доріг «ямковим ремонтом», а замінювати їх капітально. Частину дороги на вул. Коваліва було замінено ще минулої осені. У 2018 – продовження.

 

Коваліва

17 серпня Управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Бориславської міської ради оголошує тендер на капітальний ремонт проїзної частини дороги на вул. Коваліва. Ціна робіт – 905 684 грн. Участь у торгах брав ФОП Назарян Сасун Овакимович, зареєстрований 08.12.2017 в с. Мліїв Черкаської обл. Єдиний, між іншим, учасник. Строк дії договору – від 17 серпня до 31 грудня 2018 р. Проте укладання дорожнього покриття розпочали завчасно – в десятих числах серпня. Тоді, власне, падав дощ. Фотофіксація цього є в групі новин F4S у мережі Фейсбук.  

«Ми привезли техніку, асфальт, це не могло чекати. – каже Назарян Сасун. – Це була лише одна третя третини дороги. Решту дороги ми робили в сонячну погоду». Дінатись про гарантію та технічні характеристики робіт від ФОП Назарян неможливо: тендерна пропозиція в системі Prozorro – відсутня. Так само, як і тендерна документація учасника торгів.

 

Володимира Великого – “велика епопея”

Торги за право ремонтувати вул. Володимира Великого були такі ж «динамічні», як і попередні. 1 млн. 104 тис 652 грн. (Закон України «Про публічні закупівлі» передбачає підписання договорів на суму меншу, ніж півтора мільйони без тендеру).

Епопея з дорожнім покриттям вул. Володимира Великого була великою також. Спершу прокладання нового водогону МКМ «Мажор» та ТОВ «БКП Еліт». Потім асфальтування смужки дороги над водогоном стрийською фірмою – т. зв. «велодоріжка». Відтак зрізання верхньо шару дороги, проведення експертизи та створення проектно-кошторисної документації стрийським ПП «Ромтех проект» (59 400 грн.). На початку літа 2018 р. було «проведено ще один експертний аналіз  цієї ділянки дороги і ухваленоо рішення використати метод укладання бетонною дорожньою бруківкою», – повідомляє сайт Бориславської міськради.

Ключова перевага укладання бруківки: гарантійний термін експлуатації автодороги з якісної бруківки – 20-25 років. Гарантійний термін експлуатації самої ж бруківки як матеріалу – 50 років. ТзОВ «Діжле Україна» дає гарантію на 5 років. Ремонт дороги методом укладання бруківки місту обійдеться майже на 23% дешевше, аніж капітальний ремонт з асфальтуванням, розповіли у міськраді. Це 1 млн. 104 652 грн.

Серед інших переваг – можливість демонтажу при проведені підземних або ремонтних робіт, хімічна стійкість, міцність і водопроникність, – переконують у відділі ЖКГ міськради.

ТзОВ «Діжле Україна» – молода фірма. Створена 18 квітня 2017 р. Миколаїв, Львів, Хмельницький, Київ – її міста-співвласники. Юридична адреса – м. Миколаїв, Львівська обл.. “Бориславське замовлення – перше для цієї фірми. Виконати його якісно, надійно і зручно – вкрай важливо для репутації підприємства, – запевняє директор компанії Ігор Стецишин. – Співвласність і співпраця із турецькими інвесторами дає можливість розширювати масштаби робіт та набуватись, власне, турецькою технікою і досвідом.”

 

Спершу – зробити дощову систему

Як і у випадку з вул. Коваліва, тендерна пропозиція капітального ремонту вул. Володимира Великого не була завантажена в систему Prozorro. Інформація про технічні та якісні характеристики товарів, робіт чи послуг – також.

Директор «Джіле-Україна» розповів, що очікував на підготовлену до робіт ділянку дороги. Натомість рясні дощі показали неспроможність комунікацій справлятись з великими опадами. Вона більш ніж на половину засмічена, – каже п. Стецишин. У зв’язку з цим відділ ЖКГ вносить зміни в тендерну документацію та збільшує кошторисні призначення. 196 грн. – на дощові комунікації. 294 грн. – завершення перехрестя та додаткові роботи.

 

Частину дороги між поворотом на вул. Коваліва та поворотом на вул. Травневу фірма планувала зробити до 24 серпня.

Вигляньте у вікно – зроблено?

 

Юлія Гасій

Медіа Дрогобиччина, № 13(43)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *