“Театр” триває…

Як жити в будинку непридатному до життя знає бориславчанка пані Фаєк, котра мешкає на вул. Дрогобицькій. Від 2000 року її подвір’я почало заливати водою.

Пані Фаєк у всьому винить стару прогнилу трубу та бездіяльність влади. «В будинку надмірною вологістю (86 %) знищені фундамент, підлога, стіни, стеля, покрівля, вікна, а також прибудинкова територія, сад. Підвал періодично затоплює водою. Вологість надзвичайно відчутна в побуті: мокрі стіни, підлога, одяг, постіль, навіть дитячі іграшки вкриті цвіллю».

 

Спочатку були звернення…

Починаючи  з 13 травня 2017 р. бориславчанка зверталась у “Водоканал”.

«Працівники казали, шо я затоплюю з вуличного крану своє та сусідське подвір’я». У зверненні до директора Департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ ЛОДА Н. І. Романчука жінка описала, як проводився огляд та оцінка її будинку головним інженером КП «Водоканал» О. І. Ясеницьким. «Оглянув невеличку частину прибудинкової території та пригрозив оштрафувати на велику суму. Мовляв, вода з мого подвір’я затоплює сусідів. Надалі попросив не турбувати».

Дзвінки на «гарячу лінію», усні та письмові заяви привели на підтоплене подвір’я комісію у складі: В. П. Прідуна, Я. І. Лопушанського, Т. Б. Баумкетнера, В. В. Войтовича. «У такому складі комісія двічі оглядала будинок, але жодного протоколу в письмовій формі не заповнювала, – каже пані Фаєк. – То був театр, що триває до сьогодні». З цього приводу жінка зверталась до І. Яворського з проханням задокументувати склад комісії та створити акт огляду.

Були звернення і до начальника Дрогобицького міського управління Держпродспоживслужби у Львівській обл. О. В. Загорського, у яких жінка просила провести обстеження її будинку та прибудинкової території на предмет дотримання санітарних норм. Висновок експертів: будинок є непридатним для життя.

 

Причина затоплення

Директор КП «Водоканал» Ярослав Лопушанський пояснив причину затоплення. Дім пані Ф. межує із ПАТ «Бориславський завод продовольчих товарів» (м. Борислав, вул. Дрогобицька, уповноважена особа В. М. Хорунжий), що займається розливом у пляшки мінеральних та інших вод. Проте насправді виробництво давно не проводиться. Саме від ділянки, на якій розміщений завод, потрапляє вода на ділянку пані Фаєк. Але “Водоканал” не може здійснити обстеження і ліквідувати витік, адже підприємство зачинене. Доступ до нього може отримати тільки міська рада.

Що ж було зроблено для того, щоб урятувати нерухомість та не залишити сім’ю без даху над головою?

Як повідомило КП «Водоканал», 6 жовтня 2017 р. було від’єднано водопровідний ввід біля приміщення ПАТ «Бориславський завод продовольчих товарів» від мережі централізованого водопостачання. Результату це не дало. Ліквідовувати ж наслідки затоплення ні саме підприємство, ні міська рада не планують.

 

Як повідомив очільник міста, власники будинків мають утримувати в належному стані територію власного подвір’я та житлові будинки відповідно до Правил благоустрою міста. Ігор Яворський після виступу пані Фаєк на сесії МР запропонував вирішувати це питання в судовому порядку.

Юлія Гасій

Медіа Дрогобиччина, № 12 (42)

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *