Купуємо підакцизні товари – вимагаємо чек!

Податок, який сплачується з підакцизних товарів (тютюну чи алкоголю), залишається у Дрогобичі.

Це пряме надходження у міський бюджет та реальні кошти, які завдяки хорошому урядуванню МОЖУТЬ (ключове слово) конвертуватися у відновлені дитячі майданчики, освітлення, відремонтовані вулиці тощо.

Як це працює?

В ціну підакцизного товару включено 5% акцизного податку, який продавець зобов’язаний перераховувати у місцевий бюджет.

Однією із форм контролю є обов’язкова видача чека покупцю.Власне, це і є фактичним підтвердженням того, що кошти від акцизного збору надійдуть у місцевий бюджет.

А як насправді?

Часто трапляється так, що підприємці продають алкоголь та тютюнові вироби не видаючи чека, а отже, 5% від продажу таких товарів не потрапляють до бюджету. Буває, що підакцизна продукція продається без належних дозвільних документів.

Ситуація могла б виглядати по-іншому, якби покупці вимагали чек, а насправді: одні (покупці) – не просять, а інші (продавці) – не видають! Ось і бюджет недоотримує кругленьку суму коштів.

 

Варіанти?

Проконтролювати таку кількість підприємців при здійсненні кожної операції майже нереально. Тому громадяни можуть стати надійними “контролерами”. Для цього треба тільки попросити чек при купівлі підакцизного товару.

Вимога надати фіскальний чек буде не лише персональним внесоком у наповнення бюджету громади, а й запорукою захисту своїх споживацьких прав у разі придбання недоброякісної продукції.

 

Робоча група

У Дрогобичі діє спільна робоча група, яка складається з працівників поліції, ДФС та міської ради. Час від часу вони здійснюють рейди магазинами, які не сплачують акциз, продаючи алкоголь без дозвільних документів.

Таких магазинів у місті, як виявилося, доволі багато. Підприємці шукають усілякі можливості, аби не платити податки.

Коментує Тарас Бачинський, керівник відділу економіки ДМР: “Пам’ятаймо, що кошти отримані від акцизу – це й зарплати медичним працівникам, дитячі майданчики, освітлення та весь благоустрій, тому вимагайте чеки. За перше півріччя 2018 року до бюджету м. Дрогобича надійшло 4 581 635,3 грн. акцизного податку від роздрібної торгівлі алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що на 459 773,81 грн. або на 9,1 % менше, ніж за аналогічний період 2017 року”.

Отже, для того, щоб місто мало трішки більше шансів стати кращим та багатшим, ми маємо навчитися платити податки. Ця корисна звичка, яка з часом стане цінністю, принесе місту лише найкраще. Тому спробуймо з малого – вимагаймо чек при купівлі підакцизних товарів!

***

Пам’ятаймо також, що це все матиме зміст, якщо закумульовані кошти в міському бюджеті будуть використовуватися на хороші і потрібні справи. Тому варто слідкувати не лише за тим, як бюджет наповнюється, але й за тим, як кошти витрачаються… Проте це вже зовсім інша історія для іншої статті 

 

Олег Дьорка

Медіа Дрогобиччина, № 12 (42)

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *