Повінь “погуляла”

В кінці червня – на початку липня сильні зливи спричинили в Дрогобицькому районі невелику повінь. Стихія була не надто руйнівною для району, та все ж випробувала державні служби на швидкість реагування, загостривши задавнену проблему з мостами. Знеструмлень і аварійних ситуацій з електромережами цього разу не було, бо зливи були без потужних поривів вітру.

Проте внаслідок сильних опадів піднявся рівень води в річках Рибничанка, Шумівка і Бистриця. В селі Ясениця Сільна підмило опори мосту з одного боку. Як інформує керівник сектору цивільної оборони Дрогобицької райдержадміністрації Андрій Ванівський, руйнування ліквідовувала філія «Дрогобицький райавтодор» ДП «Львівський облавтодор» за кошти обласного бюджету. Опори піднімали і розчищали потужним екскаватором з довгим ковшем.

Найсерйознішої біди стихія наробила у Рибнику, де підмило дорожнє полотно одразу перед мостом, що обмежило доїзд до села Довге Гірське.

Об’їзд здійснювався через Східницю. Через Рибник першими днями липня було обмежено рух вантажного транспорту. По алярмово поставлених дошках пропускали лише легковики. Для ліквідації пошкоджень треба було дочекатися спаду рівня води. Адже плити, що укріплюють берег біля мосту треба було вручну викопувати з води. Витягнуті плити були замулені і не виконували своєї функції, тож  потребували очищення. В районі засідала комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Для виконання робіт залучили кран Другого спеціалізованого центру швидкого реагування ДСНС України. Райдержадміністрація виділила матеріальні ресурси на пальне для транспорту. Після кількох днів робіт берег річки укріпили, підсипали дорожнє полотно, відновивши доїзд у Довге Гірське.

Фактично відбулися мінімальними фінансовими затратами, але повінь показала, що берегоукріплювальні роботи та укріплення мостів потрібно проводити більш системно і заздалегідь, а не в стихійно-аварійних умовах.  “А це – немалі кошти, – зазначає Андрій Ванівський. – На реконструкцію мосту в Рибнику депутат Верховної Ради Богдан Матківський обіцяв досягти виділення коштів з державного бюджету”.

В селі Уріж річка Бистриця після дощів почала виходити з русла через те, що не були закінчені руслоочисні роботи, та загрози дорозі не було. На комісію було викликано інвестора, який взяв на себе зобов’язання продовжити очищення русла ріки.

 

Іра Циган

Медіа Дрогобиччина, № 12 (42)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *