Одні крадуть, а інші – платять!

Більшість бориславчан страждає від неякісної та несистематичної подачі води в мережі та крани будинків і квартир. КП «Вододар» навіть попри підняття тарифів на водопостачання та водовідведення не має достатнього прибутку від мешканців та підприємців, щоб вийти на самоокупність.

Однією з причин високих тарифів на воду Директор ТзОВ «Техноспецнагляд» Олег Дергун вважає несанкціонований відбір води з мережі централізованого комунального водопостачання. «Фактично, одні платять за воду, яку крадуть інші. За даними лічильника, втрати води в Східниці сягають до 70%». При цьому втрати через зношені водопроводи тут мінімальні – селище практично повністю оновило свій водопровід.

 

ТзОВ «Техноспецнагляд» – фірма, що заключила угоду з КП «Вододар» на співпрацю щодо виявлення несанкціонованих врізок у мережу водопостачання. Від створення фірма виявила 10 випадків несанкціонованих врізок в смт. Східниця. Про деякі з них ми писали на нашому сайті. Після чого 20 східничан добровільно звернулись до КП «Вододар» з проханням встановити їм лічильники.

 

Олег Дергун пояснив нам, що крадуть воду як у Східниці, так і в Бориславі. На території м. Борислав також вживатимуться заходи, спрямовані на виявлення врізок. Східниця перевіряється першочергово з огляду на масштаби крадіжок: готелі, санітарно-відпочинкові комплекси споживають в рази більше води, ніж приватні садиби. Вода у Східниці подається цілодобово.

 

Логічним є висновок, що чим швидше буде виявлено порушників та встановлено облікові прилади, тим швидше на балансі КП «Вододар» з’являться кошти на ведення підприємницької діяльності, виплати заборгованості по зарплатні Найпростіше, каже п. Олег, виявити «свіжі» врізки поки місця перекопування землі не заросли травою. Для давніших врізок цей принцип не працюватиме. Але вихід є. Це – прилад для проведення швидкого профілювання ґрунту – георадар. Тільки цим приладом можливо знаходження і визначення глибини залягання пластикових водопроводів, газопроводів, систем каналізації. Георадар визначає не тільки місця витоків, а так само врізок на трубопроводах. Ціна приладу – 700 тис. грн. «Якщо якщо б у нас був георадар, було б достатньо виявити одну врізку. Решта “відріжуться” самі впродовж доби. Точніше, ночі. – каже О. Дергун – Люди просто злякаються. Адже штраф за крадіжки води чималий».

 

Ст. 188-1 Кримінального кодексу України гласить: «Викрадення гарячої або питної води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років».

 

«Прилад,  який виявляє врізки, має ПрАТ «Укрнафта». Якщо взяти його в оренду, скажімо, на тиждень, питання незаконних врізок було б вирішено. – завершує нашу розмову Олег Дергун. – Тільки домовлятись про оренду з підприємством має керівництво міста».

 

Юлія Гасій

Медіа Дрогобиччина, № 12 (42)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *