Без майна! З балансу КП «Трускавецьтепло» на баланс міської лікарні та відділу освіти і культури ТМР передали усі котельні

Було ваше – стало наше! КП «Трускавецьтепло» більше не обслуговуватиме автономні котельні закладів культури, освіти та лікарні курортного міста. Таке рішення майже одноголосно нещодавно ухвалили депутати на сесійному засіданні, віддавши 16 голосів «за».

Щоправда, голосуванню передували довгі дискусії, дебати та плакати із вимогами від працівників КП «Трускавецьтепло», які чисельно прийшли на сесію міськради. Саме ж питання про передачу котелень з балансу теплового підприємства міста на баланс вищеназваних структур визріло в Трускавці невипадково. Уся річ у тому, що починаючи з 2017 року оплата комунальних послуг освітніх та медичних закладів міста здійснюється вже не за рахунок державних субвенцій, як було до цього, а безпосередньо з міського бюджету. Такі новації прийшли у міста із децентралізацією та збереженням доходів на місцях. Зважаючи на це, недивно, що чиновники Трускавця заговорили про економію грошей із міської скарбниці й порахували – бюджетним установам дешевше через тендери купувати газ та  самостійно обслуговувати свої котельні. Спеціальна комісія, яку очолив заступник міського голови пан Балицький, два тижні підраховувала суму економії коштів із бюджету Трускавця, яка, за попередніми даними, з передачею котелень становитиме майже 2 млн. грн. Оскільки комунальне підприємство «Трускавецьтепло», обслуговуючи котельні, закладало у свій тариф  на послуги чималий прибуток. Тому не дивно, що коли у кабінетах мерії порушили питання про передачу цих споруд на баланс освітніх та медичних закладів міста з метою економії коштів, на сесійне засідання, де розглядали  важливе  питання, прийшов ледь не весь трудовий колектив підприємства. Керівник КП «Трускавецьтепло» традиційно змальовував присутнім апокаліптичні картини: мовляв, як буде тепер із проривами труб на трасі, хто і як збере гроші за тепло від боржників, а ще погрожував, що підприємство не буде обслуговувати 3-тій міській маршрут, шлагбауми, а також спортивний майданчик на вулиці Мазепи. Крім того, пан Крамар заперечував суму у розмірі 2 млн. грн. економії коштів від такого радикального кроку. Хоча не заперечував самого факту цієї економії. 

  Натомість кожен із керівників закладів освіти та медицини мав можливість навести свої аргументи та підрахунки стосовно заощадження бюджетних грошей при переході котелень на їхнє утримання. Так, за словами пана Стасика, головного лікаря міста та бухгалтера його підприємства, за складними формулами й підрахунками, обслуговування котельні на території лікарняного містечка без «Трускавецьтепло» обійдеться їм дешевше на 1 млн грн., а установам освіти на понад 500 тис. грн.

  Керуватися логічними прорахунками у заключному слові до присутніх закликали депутатів мер міста Андрій Кульчинський та його заступник пан Балицький. За словами посадовців, вони не ставлять собі за мету ліквідувати «Трускавецьтепло». «Тепер, коли у нашому місті масово створюються ОСББ та зовсім скоро перестане існувати така структура як «Комфорт-Сервіс», є гостра необхідність створення в місті аварійної служби. Чому б вам не стати такою структурою?», – апелював до пана Крамара мер. Окрім цього, підприємству пропонували і далі обслуговувати міській маршрут №3, є попит і на технічну станцію з обслуговування автомобілів. Також, за твердженнями Олексія Балицького, при передачі котелень з балансу підприємства, частині працівників будуть пропонувати і далі їх обслуговувати.

Дискусії з цього питання тривали декілька годин, відтак крапку у ньому поставили голосуванням. 16 піднятих рук депутатів засвідчили: «Трускавецьтепло» більше не надаватиме послуг з теплопостачання бюджетним установам міста. Працівники теплового підприємства покидалу сесійну залу не в гуморі. За їхніми словами, в одностайному рішенні депутатів, окрім економії місцевих коштів, приховано і політичну складову. Кажуть, між паном Крамаром та Андрієм Кульчинським пробігла чорна кішка.

Та як би там не було – здаватися без бою Руслан Крамар бажання не виявив. Чиновник здійняв чимало галасу з цього питання.  Чи не найбільше перепало міській лікарні, адже в середині червня він зігнав на територію медзакладу дві машини із полісменами, а все через те, що працівники лікарні замінили старий замок на дверях котельні. Відтак наступного дня керівник вирішив діяти ще радикальніше, заборонивши кочегару обслуговувати котельню лікарні та не подавати пар до пральні медичного закладу. Як наслідок, на кілька днів поспіль лікарняна установа опинилася паралізованою – не мала чистої та стерильної постільної білизни, під загрозою було проведення операцій. Напругу таки вдалося зняти завдяки втручанню в ситуацію заступника міського голови Олексія Балицького. Тож пар до пральні подали, нині медзаклад працює у звичному режимі.

Ірина Романова

Медіа Дрогобиччина, № 11 (41)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *