То МАФ чи тимчасова споруда?

Нещодавно інтернет сколихнули фото з будівництвом невідомої споруди, яка нібито розміщується на пішохідній зоні. Наші журналісти вирішили з’ясувати, що це за майбутня споруда і чи законна вона?

Як відомо, на цій земельній ділянці дозвіл на спорудження тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності отримало четверо осіб. Окрім атовців В. Кулинича, І. Тяки та батька загиблого на сході Тараса Зозулі, дозвіл отримав і голова земельної комісії А. Мазур. Таке рішення було ухвалене на засіданні 29-ї сесії Стебницької міської ради.

Однак це сподобалось не всім. Зокрема підприємець Роман Андрущакевич, який торгує поряд, неодноразово звертався до прокуратури про визнання рішення неправомірним, оскільки він також декілька разів звертався про виділення земельної ділянки, але отримував відмову.

У зв’язку зі зверненням п. Андрущакевича на місце забудови виїхала державна архітектурно-будівельна інспекція, яка наприкінці травня провела огляд території. Згідно з  протоколом огляду було встановлено такий факт: громадянин Василь Кулинич на земельній ділянці, що відноситься до земель міста та не надана в приватну власність або користування, проводить будівельні роботи з будівництва нежитлової будівлі на вулиці М. Грушевського в м. Стебнику без затвердженої в установленому порядку проектної документації та без права на виконання будівельних робіт. Також вказано, що міська рада має вжити належні заходи, передбачені чинним законодавством.

Наразі жодних рішень не було ухвалено. Керуючий справами Стебницької міської ради Володимир Годяк наголосив на тому, що “дозвіл перелічені особи отримали лише на спорудження тимчасової споруди, яка передбачає встановлення полегшеної конструкції, а не фундаменту, через, що, власне, інспекцією й був встановлений штраф одному із забудовників”. Також посадовець зауважив, що інспекція має повноваження звернутися до суду з клопотанням про знесення тої чи іншої споруди в разі виявлення ними серйозних порушень. У цьому випадку інспекція вирішила, що з’ясовувати правомірність дій забудовників має місцева влада.

Прокоментувати ситуацію також погодився і один із учасників забудови, голова земельної комісії Стебницької міської ради Андрій Мазур. “Ніхто не мав наміру будувати МАФ, оскільки дозвіл є лише на тимчасову споруду. Тим паче, що законом не передбачено викуп чи приватизацію землі, на якій знаходиться така споруда, її можна взяти лише в довгострокову оренду, що додатково принесе в місцевий бюджет кошти. У кожного з нас є повний перелік документів на спорудження тимчасової споруди, згідно з паспортом прив’язки, з усіма висновками експертів. Геодезія та комунікації також дозволяють на цій території зводити, є затверджений план комплексної схеми розміщення. Це є елементом благоустрою, що не передбачає закріплення земельної ділянки. Ба більше, вони навіть не мають кадастрового номеру. А Роман Андрущакевич неодноразово приходив на засідання земельної комісії, створював тиск, на що не мав жодного права, оскільки він є держслужбовцем і працює у земельному відділі Трускавецької міської ради. Не розумію того збурення і зайвих запитань щодо будівництва тимчасових споруд, адже окрім фінансових надходжень до міського бюджету, планується і облаштування прилеглої території”.

На запитання щодо зведення фундаменту, пан Андрій відповів, що це було необхідним кроком, аби вирівняти поверхню, оскільки там є перепад до 60 сантиметрів. Однак скидається на зовсім інше. На сьогодні периметр забудови засипаний землею, і, за словами пана Мазура, це все підготовчі роботи перед заливкою спеціальної вирівнюючої подушки.

Власне, позитивом у всій цій історії є хоча б те, що цю споруду, за словами забудовників, приватизувати неможливо. Хоча…..

Олеся Німеровська

Медіа Дрогобиччина, № 11 (41)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *