Ініціатива ДЕВ’ЯТКА:  хто вони і чого хочуть?

Багато хто з вас спостерігав за стрімким культурним та інфраструктурним розвитком Львова чи Франківська. Буквально за лічені роки міста з посередніх обласних центрів стали провідними містами України.

Чи відбулися б ці зміни самостійно, без людей, які формували стратегії та реалізовували їх, залучивши до процесу зміни міст громаду та владу?!

Тут варто згадати, наприклад, ініціативу “Тепле місто” з Івано-Франківська, яка була створена з метою реалізації нових можливостей для об’єднання зусиль адміністрації міста, локального бізнесу та громади задля сталого розвитку.

Спільна мета, досяжні цілі, продумана дорожня карта, бажання змінити місто та спільна праця влади,громади та бізнесу… І тоді на місто та громаду чекає розквіт.

Чи можливе таке в Дрогобичі?!

Так, це можливо! Про це каже Ініціативна група ДЕВ’ЯТКА, яка близько двох років в складі небайдужих дрогобичан, об’єднаних спільною метою – розвитком рідного міста, працює над створенням стратегії розвитку Дрогобича, (в якій левова частка присвячена туристичному потенціалу міста)  та її втіленням .

В межах амбіційного проекту вже було визначено туристичне гасло міста: “Дрогобич – у ньому вся сіль” та туристичний логотип Дрогобича.

Що пропонує дев’ятка?

Змінити хід розвитку подій у Дрогобичі. Зібрати хороші починання, позитивних та дієвих людей, і у співпраці рятувати місто від занепаду. Шлях, який пропонує дев’ятка, це зміна регіонального простору для залучення туристів та інвестицій, а кошти, отримані з цих джерел, будуть скеровані на навчання і підвищення комфорту у місті.  

Чому дев’ятка?

Така назва групи невипадкова. На гербі міста зображено дев’ять топок солі, власне, тому й дев’ятка.  

Хто увійшов до ініціативної групи?

Сьогодні вона складається з молодих дрогобичан, серед яких представники найрізноманітніших сфер життя міста. Це Ігор Чава, керівник ТІЦу; Олексій Малицький, підприємець, дрогобичанин, засновник проектів Sammy Icon, Morza, Ckan-P, 5000 Miles; Лідія Жгута, радниця міського голови; Олена Юркевич, громадська активістка, акторка театру “Альтер”; Олег Дьорка, журналіст, громадський активіст; Юрій Цихівський, підприємець та багато інших молодих дрогобичан, які, почувши про таку ініціативу, долучилися до реалізації плану зміни Дрогобича.

Учасники групи розповіли, що основними принципами реалізації наміченого плану є абсолютна публічність та залученість до процесу найширшого кола осіб. Учасники ДЕВ’ЯТКИ вірять, що максимально консолідувавшись, за дуже короткий час можна досягти вже конкретних результатів.

Наприклад, перший публічних захід ДЕВ’ЯТКИ, а це мотиваційна лекція від Олексія Малицького, зібрав 4350 грн., які буде долучено до суми, що необхідна для відновлення останнього автентичного гасового ліхтаря нашого міста.  Організатори заходу пояснили, що за ці кошти ліхтар буде відновлено та встановлено, а Дрогобич, як місто-музей, поповниться ще одним чудовим експонатом!

Ініціатива відкрита до співпраці з кожним, тож запрошує людей, яким небайдуже місто, долучитися до процесу його зміни та відродження.

Якщо  хочете стати учасником ДЕВ’ЯТКИ…

1) Долучіться до групи ДЕВ’ЯТКА в Фейсбуці.

2) Слідкуйте за анонсами подій та проектів.

3) Долучайтеся до реалізації проекту – часом, експертизою або коштами.

 

Олег Дьорка

Медіа Дрoгобиччина, # 10 (40)

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *