Он-лайн декларації із сімейними лікарями: Дрогобич запустив, Трускавець не поспішає

  •  
  •  
  •  
  •  

Місто Котермака запустило реєстрацію он-лайн декларацій із сімейними лікарями. А Трускавцю – не варто?  

 

З початком  квітня в Україні стартувала кампанія з вибору сімейного лікаря. Укладання декларацій між пацієнтами та медиками первинної ланки допомоги – одна із умов широко анонсованої Міністерством Охорони Здоров’я  медичної  реформи. За словами головного лікаря Трускавця Ігоря Стасика, станом на 17 травня в курортному місті декларації із медиками уклали 4679 пацієнтів. Ці цифри змінюються майже щогодини. Щоб укласти декларацію із сімейним лікарем трускавчанам потрібно прийти до нього в кабінет або ж здійснити цю процедуру в двох реєстратурах: поліклінічного та сімейного відділення, вказавши, з яким лікарем є бажання підписати угоду на медичне обслуговування.

Обирають мешканці курортного міста свого ескулапа серед 14-ти сімейних лікарів. Медики курорту запевняють, що процес підписання декларацій в оздоровниці протікає нормально, щоправда, деякі скарги від містян все ж доводилося читати у соціальних мережах, де люди нарікали на чималу трату особистого часу. Зекономити час пацієнтам вирішили у сусідньому Дрогобичі.  Місто Котермака віднедавна стало першим в Україні, яке впровадило підписання декларації між лікарем та пацієнтом он-лайн. «Відтепер пацієнту не потрібно йти до лікаря, щоб підписати декларацію. Тепер ви це можете роботи он-лайн, економлячи ще більше часу”, – розповів Станіслав Гайдер, начальник відділу ІТ та аналізу Дрогобицької міської ради. Завдяки тісній співпраці Дрогобича з медичною системою Askep.net для мешканців міста Котермака та Стебника вже функціонує електронний запис до лікаря, історія відвідин медиків, а віднедавна – ще й електронне декларування з лікарем, переконують сусіди.

Новацію Дрогобича головний лікар Трускавця пан Стасик хвалить. Однак одразу додає – необхідності впроваджувати аналогічну ІТ-технологію в курорті поки що  не бачить.

Дрогобич за чисельністю населення є значно більшим ніж Трускавець. Окрім того, не забуваймо, що до Дрогобича належить ще й місто Стебник, а це ще плюс понад 20 тис. населення. Разом вийде приблизно 100 тис. осіб. У Трускавці ж проживає трохи більше 20 тис. жителів. Нам зараз витрачати кошти на он-лайн реєстрацію недоречно, адже в цьому немає жодної потреби. Вважаю, що краще докупити декілька комп’ютерів, які пришвидшать процес реєстрації декларацій у нашому місті”, – пояснив пан Стасик.

Додамо, головне завдання сімейних лікарів – профілактика та раннє виявлення недуг, вакцинація згідно з календарем щеплень, видача різноманітних довідок та листків непрацездатності. Окрім цього, саме ваш сімейний лікар з моменту підписання з ним угоди, має право скерувати своїх пацієнтів до спеціалістів вузького профілю, якщо без їхньої консультації на певному етапі лікування не обійтися. Термін підписання декларацій із медиками розрахований на 2 роки. За цей час медичну допомогу надаватимуть як хворим із підписаними деклараціями, так і тим, хто ще тільки обирає сімейного лікаря. Відтак з 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, пацієнти, котрі не підпишуть декларацій із лікарем первинної ланки, не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги, а купуватимуть їх.

Наталя Зелена

Медіа Дрогобиччина, № 10 (40)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *