Інклюзивній освіті  у Трускавці бути!

Невдовзі у курортному місті на базі НВК «СЗШ-гімназія №2» зафункціонує інклюзивний клас. Новиною поділився керівник відділу освіти Трускавецької міської ради Орест Лобик. Головний освітянин міста просив депутатів підтримати рішення про введення 0,5 ставки асистента вчителя в другій трускавецькій школі.

«До відділу освіти звернулася мати хлопчика з особливими потребами. Ця сім’я не перший рік мешкає у нашому місті, а приїхали вони до нас із Миколаєва. Дитина перебуває на індивідуальному навчанні вдома. Однак батьки мають бажання, щоб їхній син здобував освіту зі своїми ровесниками за шкільною партою. Тобто прагнуть соціалізувати його. Інклюзивний метод сьогодні є вимогою сучасної української освітньої системи, тому ми, звісно ж, підтримуємо прагнення батьків водити особливу дитину до загальноосвітньої школи міста. Хлопчик має навчатися у 5 класі», – повідомив  Орест Лобик.

 Завдання  асистента вчителя полягатиме у сприянні освітнього процесу дитині з особливими потребами та активній допомозі цьому учневі під час  уроків у загальній школі. Як наголошує Орест Лобик, на навчання одного такого учня держава виділяє до 24 тис. грн. Ці кошти необхідні для закупівлі спеціального обладнання та техніки для облаштування належного процесу та підготовки робочого місця для навчання  учня з особливими потребами. Зарплатню асистенту вчителя деякий час буде виплачувати міський бюджет, опісля на це мають надходити кошти з державної субвенції. 

 Для довідки, інклюзивне навчання – навчання учнів або студентів з особливими потребами у загальному освітньому середовищі за місцем їхнього проживання.

Наталя Зелена

Медіа Дрогобиччина №5 (35) від 16 березня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *