Промоція за мільйони: чому результат дорогого піару у Трускавці не вражає?!

Весна у Трускавці розпочалася щедро. На початку березня депутати Трускавецької міської ради дали “зелене світло” на виділення додаткових майже півмільйона гривень Управлінню розвитку міста на промоційну політику оздоровниці.

Щоправда, пристрасті при розгляді резонансного питання у залі вирували чималі: депутати спочатку  критикували, вагалися, думали, однак в підсумку 17 голосами підтримали рішення скерувати 492 тис. грн. на промоційну кампанію курорту. У такий спосіб, загальна сума коштів на піар оздоровниці у цьому році становитиме 1 млн. 200 тис. грн.

Та про все по черзі. Коли слово перед мікрофоном на 39-й сесії Трускавецької міської ради взяла керівник Управління розвитку міста Наталія Скибак, свою промову посадовиця розпочала із прохання підтримати зміни до програми «Промоції Трускавця на 2016-2020 рр.».

А точніше, вона просила депутатів скерувати Управлінню 492 тис. грн. на проведення різних промоційних заходів у місті. На запитання народних обранців, куди Управління розвитку міста планує скерувати додаткових майже півмільйона грн., чиновниця взялася пояснювати: 100 тис грн.   потрібні для фінансування Міжнародних форумів, що відбуваються в місті; 60 тис грн. мають намір скерувати на Фестиваль блогерів, який цьогоріч уперше пройде в оздоровниці; 288 тис грн – витратять на Міжнародний етап ралі у Трускавці. Остання сума найбільше зацікавила присутніх. З неї – 211 тис. грн., за словами пані Скибак, має піти  на поселення організаторів та учасників у Трускавці, 55 тис. – на онлайн-трансляцію автоперегонів, 9 тис. – на зйомки ралі, 7 тис. – на виготовлення фільму про спортивну подію тощо. Пані Скибак переконувала, що авторалі для Трускавця – ключова промоційна подія 2018 року. Мовляв, приїзд телекомпаній та висвітлення цього факту беззаперечно має посприяти іміджу міста.

Та от зі словами керівника Управління розвитку Трускавця погодилися далеко не усі присутні у залі. Депутат Роман Бучкович заявив: «Другий рік поспіль у місті на промоцію скеровують 1 млн. 200 тис грн, але належного результату не видно. Верхній бювет закрито, у нагірній частині міста утворилася мертва зона, кількість відпочиваючих щороку невпинно зменшується, приватний бізнес ледве виживає за таких умов. Виходить, що нам все гарно розказують, показують, переконують, а ефекту – нуль. Може, не в тому напрямку рухаємось? Я – проти скерування додаткових 500 тис. грн на таку недолугу промоцію курорту», – підсумував свій виступ народний обранець.

Не поскупилася на конструктивну критику і голова ГО «Рада міста» Леся Дідик. Активна трускавчанка поцікавилася, скільки коштів планує витратити Управління розвитку міста на зовнішню участь у різноманітних туристичних виставках. Адже за її словами, всі події, про які на сесії розповідала пані Скибак, це внутрішні перфоменси в місті, інакше кажучи – безрезультатне освоєння чималих коштів. Також пані Дідик цікавило, скільки Управління подало заявок на участь у різноманітних мікропректах у цьому році. З’ясувалося, що тільки два! Та й ті не стосуються промоції міста…

«Найлегше витрачати гроші, яких ви не заробляєте. Вам виділяють кошти трускавецьких платників податків. Натомість не перший рік поспіль місцевий бізнес намагається достукатися до влади – у Трускавці щораз то важче заробляти гроші, у нас – економічна криза, потрібні дієві і нові підходи у плані промоції. Зате, як бачимо, гроші успішно освоюються, а імідж міста – занедбаний. Кількість відпочиваючих щорічно зменшується», – наголосила пані Дідик.

Дискусія у сесійній залі тривала довго, поки головуюча сесії, секретар ради пані Пономаренко, щоб припинити суперечку поставила питання на голосування. 17 голосами “за” народні обранці Трускавця таки дозволили скерувати на промоцію оздоровниці 1 млн. 200 тис. грн. Чи стане цьогорічна промоційна кампанія більш дієвою та ефективною – покаже час.

P.S. Також на цьому сесійному засіданні трускавецькі депутати злагоджено підтримали ряд резонансних фінансових питань: на закупівлю гідрантів для напівприватної структури “Трускавецький Водоканал” погодили виділити майже 100 тис. грн.; на переобладнання котельні міського відділу поліції – 160 тис. грн.; на чергову закупівлю смітників та лавочок з гербом Трускавця – майже 200 тис грн.; 300 тис. грн. скерували на реконструкцію сміттєвих майданчиків для «Трускавецьжитло» та 135 тис. грн. на Програму фінансової підтримки КП “Трускавецька ГРЕС” на 2018 рік. 

Ірина Романова

Медіа Дрогобиччина №5 (35) від 16 березня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *