ЗВІТ ГОЛОВИ АДМІНІСТРАЦІЇ РАЙОНУ. ПРОБЛЕМ БІЛЬШЕ, НІЖ У ГОГОЛЯ

Першого дня березня в Дрогобицькій районній раді було людно і навіть спекотно. У сесійній залі про зроблену роботу у минулому році та завдання на цей рік звітував голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко. Заслухати звіт прийшла громада та приїхав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Очільник області поспішав до Самбора, тож просив голову Дрогобицької райдержадміністрації бути лаконічним та вкластися в 20 хвилин.

Та Володимир Шутко мав здобутків 2017-го та планів на 2018 рік хвилин на 50. Переповнений зал засідань районної ради слухав офіційний звіт неуважно, всі очікували головного шоу – частини запитання-відповіді. Адже саме цей живий діалог показує справжній стан справ у районі, озвучує найболючіші проблеми та демонструє тенденції. Ну і, звичайно, цікавою є поведінка, репліки та жарти членів президії. Слухачі зосередилися лише тоді, коли голова Дрогобицької райдержадміністрації пріоритетом цього року назвав дороги – артерії району. Зокрема, Володимир Шутко з оптимізмом запевнив, що на відкриття відремонтованої дороги Дрогобич-Самбір і перерізання стрічок запросять журналістів вже невдовзі. Та Олег Синютка по-батьківськи зауважив голові району: «То я буду дорогу робити, а Ви стрічки купувати? Ваш грайливий настрій не відповідає ситуації в районі». Хоч згодом голова ЛОДА підтвердив, що на ремонт цієї дороги у 2018 році буде виділено понад 232 мільйони гривень. Бо на сьогодні це дійсно головна проблема – будь-який інвестор, який захоче приїхати на Дрогобиччину, просто потовчеться дорогою і вже нічого не захоче…

Заступник голови РДА Володимир Стецівка у своєму виступі озвучив інші проблеми Дрогобицького району: «Полімінерал», сміттєзвалище в Брониці і ОТГ. Саме в цей момент стало відчутно: протистояння між містом і районом дуже загострилося. Причиною цього стала так звана «сміттєва війна». Запах паленого ледь не фізично відчувався з Брониці. Буквально під час звіту в повстале село і назад їздив автобус з «представниками дрогобицької громади», яких жителі Брониці назвали «тітушками»… Війни не сталося, але діалогу також не вийшло. На звіті заступник голови РДА закинув репліку, що «тут у нас, в районі, є хлопці й сильніші». Міський голова Дрогобича Тарас Кучма у своєму короткому виступі зазначив, що «нема сильніших чи слабших хлопців, ми всі одна громада і живемо в одному котлі» та покинув президію і зібрання одразу після свого виступу, задовго до закінчення зустрічі…

А запитання-відповіді лише починалися. І першим до мікрофону підійшов депутат Дрогобицької районної ради Руслан Цеслів. Перше запитання пана Руслана стосувалося результатів поїздки чиновників району до Сполучених Штатів Америки, зокрема, яких інвесторів вдалося залучити. Володимир Шутко відповів, що досягнуто домовленостей про обмін студентами між Дрогобицьким та Стенфордським університетом.

Руслан Цеслів також нагадав, що депутатська комісія районної ради з контролю за виконанням Програми енергозбереження в бюджетних установах Дрогобицького району виявила зловживання і невідповідності з проектами в закладах освіти району («МД» писала про це в останньому номері 2017 року) та запитав, чому райдержадміністрація не сприяє транспортом та фахівцями подальшій роботі комісії. У своїй відповіді голова РДА культурно направив депутата до правоохоронних органів та комісії з законності, а транспорт «хай вам виділяє райрада». Голова облдержадміністрації Олег Синютка натомість зазначив, що якщо є порушення і хтось вкрав бюджетні гроші, то з цим питанням не потрібно затягувати. Голова ЛОДА попросив Руслана Цесліва скерувати лист на його ім’я, який буде передано в правоохоронні органи.

Учасники АТО порушили питання виділення їм земельних ділянок та перешкод, котрі, на їхню думку, створює земельна комісія Дрогобицької міської ради.

Проблему незаконної вирубки лісів у Дрогобицькому районі, відсутності відшкодування завданих природі та державі збитків, підробки документів (коли у звітах замість «дуб» пишуть «тополя») та лояльних рішень судів озвучив головний мисливствознавець району Володимир Дмитришин. Олег Синютка пообіцяв детально розібратися в ситуації, а на Володимира Дмитришина вже наступного дня було здійснено замах в одному з дворів міста поруч з поліцією та лісництвом. «Совпадєніє»? Не думаю. Та це тема для окремого матеріалу…

 

“Район в ср…ці!”

Таку думку висловила (чим суттєво пожвавила атмосферу в залі) громадська активістка Лідія Надкернична. «Дрогобич не надає медичних послуг мешканцям району, натомість була спроба проголошення Дрогобицької народної республіки, справа знаходиться в прокуратурі – хіба це не сепаратизм?», –  риторично запитує пані Лідія.

З 1 березня 2018 року припинено фінансування ансамблю «Верховина»!

Нагадала представниця Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина» і звернулася до голови ЛОДА з проханням заопікуватися легендарним ансамблем. Олег Синютка зазначив, що якщо місто Дрогобич публічно і документально відмовиться від утримання колективу, тоді область візьме на баланс це приміщення і людей. Нагадаємо, в регіоні вже кілька тижнів проходить флешмоб на підтримку ансамблю «Верховина», в якому взяли участь громадські діячі та журналісти.

Депутат Рибницької сільської ради Андрій Брезецький порушив питання діяльності алкопритонів у Дрогобичі, зокрема на вулиці Шолом-Алейхема. Голова області одразу ж дав доручення правоохоронним органам повністю закрити незаконний бізнес за два тижні.

А тема Броницького сміттєзвалища звучала цього дня ще два рази, причому від представників двох різних сторін. Працівник Комбінату міського господарства пан Фурдин з трибуни наголосив, що ситуація в Брониці зайшла в глухий кут, а район «пальцем не поворухнув, щоб вирішити це питання». Та депутат районної ради Дмитро Куцій і директор Броницької школи заявили, що на мешканців села, які працюють в Дрогобичі, чиниться тиск – людей, мовляв, викликають і погрожують звільнити з роботи, якщо не припинять блокаду сміттєзвалища.

Насамкінець головні проблеми Дрогобицького району (Броницьке сміттєзвалище та стебницький «Полімінерал», створення ОТГ та дороги) ще раз озвучив депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.

А голова облдержадміністрації Олег Синютка запевнив, що від’їжджає до Самбора, але обов’язково повернеться. Місяців через два, десь у квітні. Тоді і проконтролює виконання доручень та ліквідацію піднятих проблем.

Іра ЦИГАН

Медіа Дрогобиччина №5 (35) від 16 березня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *