Ціна на воду в Бориславі зросте майже вдвічі! ОНОВЛЕНО

14 березня виконавчий комітет Бориславської міської ради ухвалив нові тарифи на водопостачання та водовідведення. За це проголосували 10 з 19 членів виконкому. Нарахування за новим тарифом розпочнуться 1 квітня.

Напередодні у міській раді були проведені громадські слухання. Їх ініціатором виступило КП “Вододар”.

Згідно з прописаним в 4 додатку до Статуту міста Положенням про громадські слухання, їх результати можуть мати лише рекомендаційний характер. Рекомендації громадяни можуть подавати ще протягом двох днів після слухань. Окрім того, організатори не представили попередньо на розгляд громади інвестиційну програму “Вододару”, що теж є порушенням Положення.

Громадські слухання з питань підняття тарифів на водопостачання у Східниці не проводились взагалі.

Ціна для підприємців за водопостачання та водовідведення зросте з 24 грн. за кубометр до 39,69 грн.

Для населення – з 16 грн. до 26,69 грн.. Різниця становить 13 грн. Цю суму підприємству компенсовуватиме місто: 10,80 грн. за стоки та 2,20 грн. – водопостачання.

Основні причини такого високого стрибка у піднятті тарифів – це значна втрата води через зношеність труб та підняття ціни за стоки. А також – чисельні нелегальні врізки в систему водопостачання. На засіданні виконкому мова йшла також про те, що Східниця оплачує лише 30% спожитої води. Відсоток витоків у селищі невеликий, адже там за кошти сільського бюджету було майже повністю замінено усі труби.

КП «Вододар» вже домовилось з КП «Дрогобичводоканал» про очистку стоків, проте договір між ними не був підписаний. Кошти, які КП «Бориславводоканал» заборгувало перед Дрогобичем за несплату очистки стоків минулих років, після ліквідації підприємства ляжуть на плечі міської ради. А, отже, знову ж –  громади.

І основне – зношеність трубопроводу. Стратегія влади щодо виводу комунального підприємства з боргів – «повільно, але впевнено». Краще власними силами, зате стовідсотково, ніж сподіватися на спонсорів, гранти та кредити.

А поки влада за наш рахунок намагається втримати на плаву збиткове підприємство, наші гроші щодня течуть дорогами нашого міста.

Юлія Гасій

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *