Петиції в Бориславі: від 350 до 150?

25 січня на сесії Бориславської міської ради депутатами було ухвалено рішення про запровадження в місті електронних петицій. Прохідною кількістю для реалізації громадських проектів у місті мало бути аж 350 підписів! Цього ж вечора міський голова Борислава на звіті запевнив, що це число буде зменшене.

На сайті БРМ оприлюднений проект про внесення змін до порядку розгляду електронної петиції, що розглядатиметься на сесії 28 лютого. Якщо депутати підтримають проект, петиція до Бориславської міської ради розглядатиметься за умови збору на її підтримку не менш ніж 150 підписів громадян (мешканців), зазначається у проекті.

Нагадаємо, що в Дрогобичі, населення якого є вдвічі більшим за населення Борислава, прохідною кількістю для реалізації громадських проектів є 65 голосів.

Дрогобицька влада зменшила поріг затвердження петицій зі ста до 65, оскільки громаді міста назбирати таку кількість підписів було дуже складно. Адже підписання петиції вимагає прив’язки до банківського рахунку чи ID картки.

Бориславські активісти вважають, що кількість голосів для проходження петиції має бути не більше 50. Це нововведення, люди боятимуться голосувати. Не пройде 5 – 10 петицій – громада остаточно зневіриться у своїй силі. А як ми всі розуміємо, сильна активна громада є запорукою успішного міста.  

 

Юлія Гасій

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *