“Привідкриті” дані, або не зовсім публічна інформація

Для багатьох активістів, які слідкують за проектами рішень Дрогобицької міської ради, а особливо за рішеннями, які стосуються виділення земельних ділянок (проекти рішень про затвердження матеріалів проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та технічної документації), можливість ознайомлюватися з кадастровими номерами ділянок, які містяться в проектах рішень, є важливою справою. За допомогою кадастрового номера і через Публічну кадастрову карту можна поглянути, яку саме земельну ділянку віддають у власність.

Закон України «Про доступ до публічної інформації» вимагає від органів місцевого самоврядування опубліковувати проекти рішень за 20 робочих днів до їх розгляду (близько календарного місяця). Такі проекти рішень публікують на офіційних сторінках органів місцевого самоврядування.

Однак нещодавно міська рада змінила підхід до оприлюднення таких проектів рішень  – їх публікують без вказування кадастрових номерів земельної ділянки – лише прізвище особи, яка отримує землю і вулиця,  на якій ця земля знаходиться.

Така зміна дещо ускладнила активістам процес моніторингу та контролю за виділенням землі, адже тепер, фактично, неможливо визначити, про яку земельну ділянку йдеться… А важливо знати: яку земельну ділянку надають?! Хто її отримує?! Чи можна взагалі у цьому районі міста виділяти землю, а, може, ця земля – це парк?!

Власне, інформація з проектів рішень, а саме кадастрові номери, допомогли активістам встановити факт поділу території майбутнього дендропарку, який мають намір облаштувати позаду вілли Яроша у Дрогобичі. Саме завдяки моніторингу вдалося вибороти більшу територію для  парку.

Чому проекти рішень публікуються без вказування кадастрових номерів земельних ділянок?!

Відповідний інформаційний запит ми надіслали у міську раду, а поза тим запитали у представників влади, що ж трапилося.

Ми звернулися до голови земельної комісії Ірини Дзюрах і начальника відділу оренди та приватизації комунального майна Ростислава Росохи та попросили прокоментувати, чому так. Чиновники кажуть: інформацію подавали із зазначенням кадастрових номерів, тому не знають, що ж трапилося. А ось секретар міської ради телефоном розповів, що кадастрові номери справді приховали, мотивуючи такі дії тим, що це персональні дані.

Але чи кадастрові номери є персональними даними?!?! Чи, можливо, вони належать до інформації з обмеженим доступом?! Мабуть, що ні.

Сподіваємося, що до наступної сесії проекти будуть публікуватися знову з вказуванням кадастрових номерів, а все це просто непорозуміння, бо щось таку закритість важко поєднати разом зі здобутками міста на ниві відкритих даних.

Нагадуємо, що у Дрогобичі чинна влада одним із козирів у своїй політичній роботі обрала пропагування відкритих даних. Місто навіть приєдналося до Міжнародної хартії відкритих даних. Це справді важливо, потужно та іміджево. З цим навіть сперечатися гріх.

Ідея відкритих даних така: уся публічна інформація має стати загальнодоступною. Мовляв, нам немає чого від вас ховати, беріть, користуйтесь. І справді, багато чого змінилося у Дрогобичі: інформації багато, вона доступна, треба лишень навчитись нею користуватися. А ця історія з прихованням кадастрових номерів надзвичайно симптоматична, адже ми знаємо, що диявол криється в деталях. Тому наша рекомендація чиновникам: поверніть кадастрові номери в проекти рішень.

 

Питання: якщо у фінальному рішенні вказується кадастровий номер і він публікується без жодної думки про “захист персональних даних”, то чому у проекті рішення його не вказують?!

Мабуть, скоро проекти рішень будуть публікуватися у такій формі: “Затвердити матеріали з виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передати безоплатно у власність земельну ділянку Особі 1 , що проживає на вул. ***, земельну ділянку площею *** кв. м. на ****, кадастровий номер ***, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд”.

Навіщо ж тоді такі проекти взагалі публікувати?!

Олег Дьорка

Медіа Дрогобиччина №3 (33) від 16 лютого

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *