Скільки коштують лавки на Ковальській?

Нещодавно в мережі Інтернет, учасники однієї з місцевих спільнот у Фейсбуці, гостро розкритикували роботи, які ведуться на вулиці Ковальській у Дрогобичі.


Людей, найперше, непокоїло, чому саме такі лавки було вирішено розмістити на цій вулиці. Чи не можна було обрати дещо інші варіанти – ергономічніші, більш красиві та зручні, а, можливо, й дешевші?!
Люди нарікали на їхній вигляд та доцільність. Мовляв, для чого так багато набудували та ще й з каменю. Жартома ці лавки порівнювали з блокпостами та кулеметними точками, або системою, яка має захистити ринок від танків!
Користувач з ніком ‎Marian Kalichak‎ написав:
«Сьогодні вперше помітив вмонтовані нові лавки на вул. Ковальській, що у Дрогобичі. Був дуже розчарований їхнім виглядом, “дизайном”, а головне – якістю!!! Не знаю хто виготовляв їх, але ці люди точно не володіють мінімальними технічними засобами! Все криве, шви не зашліфовані, пропалені “дири” на місцях зварювання! Повна гидота! Мені здається, що навіть якби хтось хотів свідомо нашкодити, то все одно вийшло б краще! А таке питання, як дизайн, взагалі без коментарів! Враження, що в нас немає головного архітектора, який би міг організувати фаховий нагляд чи відбір чогось сучасного, влучного, актуального! Чому в нашому місті так все примітивно? Це ж лише лавки! А ми і їх не можемо зробити як належить! Може варто запозичувати вдалі аналоги з інших міст, які можуть виглядати більш стильно та є не надто коштовними у виготовленні!»
Коментуючи фото, дрогобичани не скупилися на характеристики. Дехто жартівливо припустив, що це не лавки, а інфраструктура майбутнього ринку, який обов’язково повернеться на Ковальську – мовляв, треба десь бабусям молоко продавати. А хтось справді думав, що це будують торгові прилавки чи основи для майбутніх МАФів.

В дискусії були й інші думки: «А все ж є в когось така робота – бігати по містах і мінуси вишуковувати»… Або «Називається – “тяжко вгодити”». А дехто зауважував, що треба й за таке дякувати, а не вічно критикувати та робити з мухи слона.

Ми не будемо вдаватися у характеристики проекту відновлення вулиці Ковальської. Вважаємо, що дрогобичани зроблять висновки самі.

Нагадуємо, що у 2016 вже були спроби вимурувати лавки, але за якийсь час їх розібрали, а згодом роботи розпочалися знову. Цей “будівельний маневр” й досі залишається таємницею…

Отож ми звернулися із запитом до міської ради, в якому попросили надати інформацію щодо ремонту вулиці та суми коштів, які були затрачені на ці роботи.

З відповіді ми дізналися, що проектно-кошторисну документацію виготовив ФОП Шваб В.В., і її було погоджено з головним архітектором міста.

Шкода, адже могли і в громади запитати про те, які б лавки тут більше пасували. Зрештою ними буде користуватися не лише архітектор та ФОП Шваб В.В.

Наступне. У 2016 році з ПП “Білобуд” було укладено угоду на виконання робіт на суму 1267505.0 грн., а саме на: “підготовчі роботи, дорожню частину, водовідведення та зовнішнє електроосвітлення”. Фактичне виконання робіт у 2016 році становить 1065320.0 грн., тобто більшу суму коштів вже освоєно.

Щодо паркових лавок, то у 2017 році було укладено угоду на благоустрій території з підприємцем Волошин Р.Р. На жаль, ми не знайшли жодної інформації щодо цього підприємця.

Завдання для ФОПа Волошина Р.Р.: влаштувати лавки, посадити дерева на 198548.06 грн. (!). До речі, одна така лавка обійшлася місту і платникам податків – вам з нами, аж у 14. 6 тис. грн.(!)

Нічогенько так, правда?

Звісно, можна було купити звичайні лавки, вартістю 3-4 тисячі грн. і розмістити їх не лише на Ковальській, а й у інших частинах міста, та не будувати такі дорогі кам’яні “споруди”. Але ж ні, Дрогобич – багате місто! Ми можемо собі це дозволити…

Олег Дьорка

Медіа Дрогобиччина №2 (32) від 02 лютого

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *