Діти зі сходу України гостювали у Дрогобичі

Вже доброю традицією став приїзд дітей зі сходу України до нас  на Галичину. Ініціатором такого обміну виступив громадський діяч Микола Походжай за підтримки Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ. Цьогоріч дітей поселили у розкішний пансіонат в лоні природи поблизу Дрогобича – реколекційний центр «Еммануїл». В часі своїх зимових канікул окрім Дрогобича, діти мали можливість побачити Карпати, побувати у Львові та Трускавці, разом провести корисні вечори та майстер-класи. Отець Олег Бісик, один із духівників та наставників  дітей у таборі каже, що саме завдяки такому обміну  можна будувати вільну і свідому країну.

«Ми стараємось з дітьми не говорити про війну чи інші  негативні події, котрі відбуваються в Україні, а просто відпочиваємо. У нас є Різдво, свята, сніг, лижі. Ми робимо акцент саме на позитивних справах. Ми не ділимо цих дітей на захід і схід. Якось владика Ярослав Приріз сказав дуже важливі слова про те, що Україну потрібно ділити лише на тих, хто її любить, і тих, хто не любить. Тут зібрались абсолютно всі, котрі люблять. Нам важливо будувати правильне покоління, яке згодом нестиме нашу українську ідентичність та ментальність у Європу».

Реколекційно-просвітницький центр «Еммануїл» знаходиться недалеко від міста, на великій і просторій території між природою та урбаністикою міста, де можна організувати різноманітні квести, ігри та конкурси, чим, власне, і займаються організатори для гостей. За словами о. Олега Бісика, схожі заходи допомагають виховувати дітей  не лише у християнському дусі, а передусім, в моральному. Вміти бути людиною: саме тут маленькі школярі з різних містечок сходу провели свої найпам’ятніші дні, вчилися бути свідомими та гідними громадянами своєї країни. Один з дітей – чотирнадцятирічний Сергій, мешканець м. Щастя каже, що він безмежно вдячний за можливість потрапити в атмосферу дружності та згуртованості у таборі:

«Я вперше на Галичині. Мені тут дуже сподобалося – це просто фантастичний регіон. Дуже дякую всім, хто організував цю справу та зробив такий щирий прийом. Я побачив красиві Карпати і старовинний  Дрогобич. Відмінність лише одна – на сході розмовляють здебільшого російською, на заході – українською. А так, всі ми однакові. Єдина країна. Найголовніше, щоб був мир, а тоді все у нас буде добре».

Ще одна школярка з Авдіївки також щаслива бути на Різдво в Карпатах:

«Я насправді вже вп’яте на заході України, але кожного разу нові враження від поїздки. Цього разу взагалі приємно здивована від насиченості нашої програми та розваг. Дуже сподобався майстер-клас з малювання свічок. Також  ми їздили у гори, катались на санках – це було чудово. А люди всюди однакові. Тому я взагалі не відчуваю якоїсь різниці між частинами України», – ділиться своїми враженнями п’ятнадцятирічна Яна. А ще додає, після школи мріє поїхати до Києва, щоб вивчитись на хореографа, оскільки вже десять років займається народними танцями.

Нагадаємо, що метою цього інтеграційного табору є познайомити дітей з колядою, традиціями, а також обмінятись з ними досвідом. Велика подяка за ідею та її втілення Миколі Походжаю. Вдячні також о. Тарасу Коцюбі за знайдені кошти на проживання і харчування. За затишок і теплий прийом подяка центру “Еммануїл”. Тарасу Лужецькому (Клініка Стоматології) дітки дякують за цікаві екскурсії.  Директору театру та власникам ресторану “Пастель” за майстер-клас. Дітям з музучилища, а також подружжю Олени та Андрія Юркевич за чудовий вертеп. Вдячні аніматорам та артистам, які приходили колядувати до дітей, сім’ї Бісиків, які брали активну участь у роботі табору, і всім небайдужим, які усіляко підтримували цей захід. А ще сімейству Загайських за майстер-клас “Живопис на склі”, Зоряні Дубравській за майстер-клас “Виготовлення свічок”, розмальовування пряників.

Єва Райська, Медіа Дрогобиччина №2 (32) від 02 лютого

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *