“Вартість” топ-менеджменту

Керівництво містом – справа не менш складна, аніж управління гігантською компанією. Фактично, мешканці Трускавця є акціонерами глобальної компанії під назвою «Трускавець».

Регулярно ми інвестуємо власні кошти у розвиток цієї компанії у вигляді податків та кожних чотири роки обираємо осіб, що керуватимуть нею. Як відомо, у великих компаніях топ-менеджери заробляють непогані гроші, адже рівень відповідальності у них надвисокий. Отож, нам стало цікаво, а скільки ж платимо ми нашим управлінцям? За допомогою інформаційних запитів до Трускавецької міської ради вдалось з’ясувати, які фінансові винагороди отримував мер, його заступники та керівники відділів. Фактично, вони є топ-менеджментом міста, що беруть безпосередню участь в управлінні та мають змогу розпоряджатися бюджетними коштами.
Для початку, варто розібратись, з чого ж складається заробітна плата чиновника. Ситуація тут доволі непроста. Згідно з документами, надісланими у відповідь на інформаційні запити, гонорар чиновника – це не тільки офіційний посадовий оклад. При формуванні заробітної плати посадовців Трускавецької міської ради враховується посадовий оклад, а також наступні надбавки:

  1. Надбавка згідно «Постанови Кабінету міністрів України №268»;
  2. Надбавка за ранг;
  3. Надбавка за вислугу років;
  4. Надбавка за доступ до державної таємниці, військового обліку.

Фінальним доповненням фінансового гонорару є премія.
Отож, скільки заробляють чиновники Трускавецької міської ради?

Посадовий оклад міського голови Трускавця становить сім тисяч гривень, ще чотири тисячі триста шістдесят п’ять гривень складають надбавки (за ранг, відповідно до «Постанови Кабінету міністрів України №268» та за доступ до державної таємниці). Сумарно посадовий оклад мера разом з усіма надбавками становить одинадцять тисяч триста шістдесят п’ять гривень. Окрім того, міський голова також отримує премію в розмірі семи тисяч гривень. Загальна сума винагороди за працю міського голови – вісімнадцять тисяч триста шістдесят п’ять гривень.
Цікаво, що заступники міського голови мають різну заробітну плату, оскільки один із них отримує 10% надбавки за вислугу років, а інший – ні.
Посадовий оклад заступників мера та керуючої справами міської ради становить п’ять тисяч гривень, надбавка за ранг – дев’яносто гривень, надбавка згідно ПКМУ №268 – 50%, розмір надбавки за доступ до державної таємниці, військового обліку – 10%, премія – п’ять тисяч гривень. В результаті, один із заступників отримує фінансову винагороду сумою 13 898,50 грн., а керуюча справами Трускавецької міської ради та інший заступник – 13 135 гривень. Трохи більше за останніх заробляє секретар ради – 13 814,75 грн., адже отримує 15% надбавку за вислугу років.
Дещо менше від керівництва міської ради отримують інші управлінці:
– Фонд оплати праці завідувача відділу організаційного забезпечення діяльності виконкому складає 8 625,50 гривень;
– головного спеціаліста з питань кадрової роботи – 7 285 грн.,
– керівника господарської служби (завідувач господарством) – 5 930,40 гривень;
– завідувача відділом з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення – 8 975,50 гривень;
– завідувачів відділу з питань депутатської діяльності та відділу міського архіву – 9 989 гривень;
– завідувача відділу у справах сім’ї молоді та спорту – 8 894 гривень;
– начальника служби у справах дітей та директора-адміністратора центру надання адміністративних послуг – 9 181,25 грн;
– начальника управління містобудування архітектури та землекористування, завідувача відділу ведення Державного реєстру виборців, а також головного бухгалтера – 9 450,50 гривень;
– начальника управління розвитку міста та завідувача відділу інформаційної політики та зв’язків з громадськістю – 7 805 гривень;
– завідувача юридичного відділу – 9 431 грн;
– начальника інспекції з благоустрою – 8 642,75 гривень;
– начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю – 9 143,75 грн;
– завідувача відділу державної реєстрації – 8 912 гривень.
В загальному, фонд оплати праці перелічених посадовців становить 602 112,57 гривень на місяць.
Проте, до даного списку ще не включені: завідувач міського відділу освіти, місячний фонд зарплати якого становить 11 331,25 грн., завідувач відділу культури, який отримує 10 954 грн., начальник фінансового управління – 9020 грн., начальник управління праці та соціального захисту населення – 11912 грн., директор Трускавецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 8 256 гривень.
З огляду на вищевказані цифри, можна впевнено сказати, що керівники відділів у Трускавецькій міській раді заробляють доволі непогано, то ж ми, як роботодавці, маємо повне право вимагати від них максимально якісного виконання своїх посадових обов’язків.

Марко ФедоренкоМедіа Дрогобиччина №16 (30) від 29 грудня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *