«Бермудська» дорога Дрогобич-Самбір і 232 мільйони гривень

Кожен, хто бодай раз мав нещастя впродовж останнього часу проїхатись напрямком Дрогобич-Самбір, згадує цю мандрівку із жахом. На цих ямах і вибоїнах можна залишити ходову, бампер, колеса, стійки і пломби!

Дорога державного значення – наче після бомбардувань. І це після сотень запевнень чиновників різних рівнів, що, мовляв, роботи ось-ось розпочнуться.

Квітень-травень-червень: «Скоро буде проведено ямковий ремонт».

Липень: «Потерпіть до серпня, тоді розпочнеться капремонт».

Серпень: «Ось-ось відбудеться тендер».

Серпень-вересень: зрізали верхній шар асфальту.

Жовтень: полізли глибокі ями; утрамбували те, що зрізали.

Жовтень-листопад – утворення вибоїн, горбиків і ям.

Початок грудня – проїзд схожий на полігон для випробування танків.

Скільки це триватиме? Коли настане обіцяний ремонт? Ці запитання на початку листопада в інфозапиті ми поставили Дрогобицькій РДА. Отримали відповідь, що тендер відбувся, але більше інформації має розпорядник (Служба автомобільних доріг у Львівській області), на балансі якого перебуває вказана дорога, тож запит переадресували їм.

Початок грудня. Жодної відповіді-роз’яснення від Служби автомобільних доріг так і не надійшло.

Ми спробували розібратися самі.

Отже, хронологія подій.

24 липня. Офіційний сайт Львівської облдержадміністрацій повідомляє: “Дорогу від Дрогобича до Самбора відремонтують.Черговою проблемою незадовільного стану доріг на Львівщині, є ділянка від м. Самбір до м. Дрогобич, автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-18 Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий, загальною протяжністю 97,1км (в межах Дрогобицького району — 26,6 км та Самбірського району — 21,3).…. Служба автомобільних доріг працює над оголошенням тендеру на закупівлю послуг з поточного середнього ремонту ділянки від Самбора до Дрогобича (км49+689 – км78+591), загальною протяжністю 28,9 км, який відбудеться у найближчий час”.

 

Початок серпня. Оголошено тендер.

У цей же час чимало ЗМІ відрапортували: «У суботу, 12 серпня, у Львівській області розпочалися ремонтні роботи на дорозі Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий.

За інформацією прес-служби Львівської ОДА, зараз підрядники здійснюють ремонт на ділянці від міста Дрогобич і до межі Дрогобицького району Львівщини».

“Які молодці: тендеру ще не було, а вже працюють!” – подумали ті, хто щодня їздив тим напрямком. Не важливо було  як, важливо, що врешті начебто взялись до ремонту. Зрізали верхній шар асфальту. Водії сподівались, що ось-ось дорога буде відремонтована.

25 вересня пройшов аукціон, у якому взяли участь ТОВ “Автомагістраль-Південь” та ТзОВ “ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ”.
Переможцем визначено останнього.
Договір укладено у жовтні.

Передбачено, що на цей «поточний середній ремонт дороги» буде витрачено  (увага!) 232 мільйони 379 тисяч гривень.

Але…

Більше нічого не відбулось.

Жовтень. «Ремонт доріг у другій половині 2017 року проходить значно складніше. Про це   13 жовтня заявив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка: «Виникли питання із постачанням сипучих матеріалів,  і  сьогодні це основна перешкода. Але, незважаючи на це, ми поставили перед собою завдання – дороги магістрального характеру: Миколаїв-Жидачів, Пісочне–Східниця, Дрогобич–Самбір, Дрогобич–Борислав завершити ще у цьому сезоні», – сказав Олег Синютка».

Припустимо, у жовтні довезти не могли, в листопаді не могли… Але все буде добре, – все ж сподівалися водії, – сам губернатор тримає ремонт на контролі!

Аж тут – відповідь Служби автомобільних доріг у Львівській області на скаргу дрогобичанина щодо незадовільного стану дороги. Чорним по-білому написано: «Фінансування відсутнє».

Цілий рік обіцянок і пафосу, тендер на понад 200 мільйонів гривень, а фінансування відсутнє?!.

Термін дії договору за тендером – до 31 грудня 2017 р. Якщо роботи не буде виконано  – наступного року, ймовірно, доведеться оголошувати новий тендер. Бо не акт, що “істотні умов” не зміняться.  А це знову час. Час, якого цей…хммм…напрямок (адже навіть дорогою цей шлях назвати складно) вже не має.

Як назвати таких управлінців? Вирішувати вам.

Марія Кульчицька

Впродовж теми

Хоч на фіру пересідай…

Начальник «Дрогобицького райавтодору» Ігор Богаченко знайшов час на зустріч з журналістом «МД» якраз між робочими поїздками на найбільш проблемну ділянку автошляхів Дрогобицького району – дорогу Самбір-Дрогобич. Того, що ситуація на цій трасі плачевна, не заперечував та запевнив, що «Дрогобицький райавтодор» намагається врятувати дорогу, а у 2018 році ще й збільшиться фінансування.

– Пане Ігорю, то чому так сталося, що зима знову прийшла для дорожників несподівано, а дорогою Дрогобич-Самбір важко проїхати не те, що автомобілем, а й ровером чи фірою?

– Тендер на капітальний ремонт дороги Т 1418 Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий був розіграний лише 10 серпня 2017 року. Його виграла турецька фірма «Oнур», яка розпочала роботи з розпушування та ліквідації ямковості. Та закінчити капітальний ремонт дороги завадили погодні умови і зима. Роботи продовжаться у квітні 2018 року.

– Чому ж так пізно відбувся тендер?

– Раніше не було коштів. Гроші знайшлися лише під кінець року, і то, думаю, через плачевність ситуації їх перекинули на Дрогобич-Самбір з якоїсь іншої дороги.

Кошти на ремонт доріг державного значення виділяє і розподіляє Кабінет Міністрів. Гроші виділяються на область, а далі розпорядником коштів є Служба автомобільних доріг Львівської області. Виїжджає на обстеження і складає плани найбільш потребуючих ремонту доріг інспектор з експлуатації доріг Служби автомобільних доріг.

Об’єктивно кажучи, до нас не дослухаються. Філія  «Дрогобицький райавтодор» є лише виконавцем поставлених завдань.

– То хто винен, і що робити автомобілістам до квітня? Не їздити на Самбір?

– Винних немає, є брак часу. Ми зараз всіма силами намагаємось зняти аварійну ямковість і врятувати дорогу. Я кожен день там. Вирівнювали своїм грейдером та запросили турецький тримостовий новенький грейдер, щоб хоч трохи зачистити дорогу і полегшити водіям життя. Ми ж розуміємо, що ситуація дійсно плачевна.

– Пане Ігорю, але ж це аврально-аварійний метод. А де системний плановий підхід?

– Насправді не все так погано. За останні два роки і так багато доріг у Дрогобицькому районі відремонтовано капітально. Так, повністю зроблені Дрогобич-Комарно, Новошичі-Ріпчиці, Східниця-Пісочна. У 2017 році на ремонт доріг з державного бюджету було виділено 17 млрд. гривень. На Дрогобиччину пішло близько півмільярда гривень. За допомогою дофінансування з обласного бюджету (1 мільйон 100 тисяч гривень) відновлено асфальтове покриття дороги Довге-Низинне, 300 метрів біля Гаїв Нижніх та 400 метрів біля Болехівців.

– Але ж бачимо, що цього недостатньо. Яку суму планують виділити на ремонт автошляхів на 2018 рік?

– У масштабах країни на ремонт доріг у 2018 році Міністерство інфраструктури планує виділити 44 млрд. гривень. 25 грудня будуть розподіляти ці кошти на області. А область пізніше на райони… У Дрогобицькому районі, наскільки я знаю, першочергово у 2018 році планується завершити капітальний ремонт дороги Дрогобич-Самбір та Мостиська-Самбір-Самбір-Борислав.

 Іра Циган, Медіа Дрогобиччина №16 (30) від 29 грудня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *