Замість “ендокринології” – центр для жінок?

У зв’язку із реорганізацією медицини в Бориславі з серпня та вересня 2017 року звільнились приміщення ендокринологічного та терапевтичного відділень на вул. ОУН-УПА. Тож цікаво дізнатись, кому ж надалі належатимуть приміщення з таким вигідним розташуванням, і хто про них дбатиме протягом зими. Адже будівлі, які ніхто не експлуатує, дуже скоро руйнуються. Таких прикладів у місті є, на жаль, чимало.

Ще минулого літа серед населення  почали поширюватись чутки про те, що буде на місці ендокринології та терапії. Хоча офіційно про реорганізацію тоді ще не йшлось. Говорили про гімназію, приватний садочок, готель для паломників, різного роду розважальні приміщення… Ми вирішили пролити світло на цю ситуацію.

Обидва приміщення зараз знаходяться на балансі ЦМЛ Борислава. Їх взяла під охорону Муніципальна варта Борислава. З грудня ендокринологію охороняє громада церкви християн Віри Євангельської. Їх  пастир Михайло Дрень підписав річну угоду з ЦМЛ – про  оренду приміщення. Він планує створити там жіночий центр для нарко- та алкозалежних та в подальшому, якщо все піде добре, – центр «Малютка» – місце, де зможуть знайти притулок матері з новонародженими дітками, які не мають свого житла. З фінансами пану Михайлу, за його словами, допомагають «церква та добрі люди».

У Бориславі діє створений п. Михайлом чоловічий реабілітаційний центр «Дім милосердя». 40 чоловіків уже пройшли в ньому реабілітацію, зараз від залежностей лікується ще 30. Це люди не тільки з Борислава та Львівської області. Тут лікуються навіть мешканці Києва, Харкова та інших міст України.

«Люди, які пройшли реабілітацію, не лише перестали вживати алкоголь та наркотики. Багато з них створили сім’ї та працюють на роботах, допомагають іншим людям та займаються волонтерством (Михайло Дрень є військовим волонтером, який разом з братами Когутами возить необхідне на першу лінію фронту – прим. авт.). А ще зменшення кількості залежних пропорційне зменшенню крадіжок, розповсюдженню ВІЛ-інфекцій та інших хвороб, економії державних коштів на можливому утриманні їх у в’язниці», – переконаний п. Михайло. Також у «Домі милосердя» знаходять прихисток безхатченки в морозяну пору року.

На думку п. Михайла, аналогічний жіночий реабілітаційний центр у Бориславі  потрібен. До нього звертаються багато залежних від алкоголю чи наркотиків жінок з проханням допомогти, але без спеціального центру такої змоги немає. Тому протягом року він планує ввести приміщення у відповідність та розпочати діяльність центру. А все тому, що «…немає часу бавитись. Люди вмирають, діти стають сиротами. Сім’ї треба рятувати. І якщо про них не піклується держава, це будемо робити ми».

Юлія ГАСІЙМедіа Дрогобиччина №16 (30) від 29 грудня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *