Медицина і глухий кут

Сусід сусіда судить! Дрогобич хоче, щоб Трускавець сплатив йому 3 млн. грн за пролікованих у медичних закладах міста Котермака хворих.

Таку новину 20 грудня на черговому сесійному засіданні озвучив головний медик курорту Ігор Стасик. За словами пана Стасика, арифметика Дрогобича просто вражає: оздоровниці  виставили рахунок, за яким станом на 1 грудня Трускавець мав би сплатити 2 млн. гривень, відтак за грудень  курорту нараховують ще мільйон прогнозованих коштів  за трускавчан, пролікованих у дрогобицьких лікарняних закладах.

Однак, хто кому і скільки винен – питання відкрите, – наголошує пан Стасик. За словами головного ескулапа Трускавця, курортне місто володіє іншими даними. Так, впродовж 2017 року із Трускавця у Дрогобич за скеруванням медиків було направлено 85 пацієнтів, а у Стебник – 9. Відтак Трускавець попросив дані від швидкої медичної допомоги. Згідно з ними, картина виглядає наступним чином: приблизно 30 хворих щомісяця швидка везе із курорту в сусіднє місто. «Та це не означає, що 30 пацієнтів щомісячно шпиталізують у лікарняні заклади Дрогобича. Тим паче, випадки, коли пацієнта шпиталізує швидка, належать до невідкладних станів і проплата за лікування таких пацієнтів надходить із загального державного бюджету», – рапортує пан Стасик. А ще медик додає: чимало пацієнтів самовільно вибирають для свого лікування той медичний заклад із сусіднього міста, який їм до вподоби. Якщо люди лягають у стаціонар без медичного скерування – то й платити за таких хворих місто не повинне.

Водночас, статистичні дані із лікарні Трускавця свідчать, що чимало немісцевих пацієнтів лікує і оздоровниця, особливо це стосується хворих із Дрогобича та Дрогобицького району. І кошти за них курорту теж ніхто не поспішає скеровувати.

– За цей рік тільки в урологічному відділенні Трускавецькою міською лікарнею було проліковано 273 пацієнта, із них 205 – це мешканці Дрогобича, 65 – зі Стебника. За медичними скеруваннями Трускавець прийняв 180 хворих дрогобичан та 35 стебничан,- наголосив Ігор Стасик.

У фінансовому еквіваленті лікування пацієнтів з інших міст станом на 1 грудня вилилося Трускавецькій лікарні  в суму 2 мільйони 138 тисяч гривень.  Із них, за словами пана Стасика,  692 тис. грн. було потрачено на лікування дрогобичан, 238 – на стебничан та 753 тис. грн  на жителів Дрогобицького району.

Причиною фінансових конфліктів між сусідніми містами у сфері медицини, за переконаннями пана Стасика, є відсутність укладених договорів про бюджетні трансферти між медичними установами. Якщо б такі договори діяли, то й питання проплат вирішувалося б належним чином. Для цього Трускавець неодноразово пропонував створити спільну медичну комісію між містами, яка б займалася підрахунком пролікованих хворих та сум проплат за них. Однак ця ідея залишилася жити лише на рівні слів. Тож конфлікти, нарікання та образи продовжують точитися у медичній царині Дрогобиччини.

Наталя Зелена, Медіа Дрогобиччина №16 (30) від 29 грудня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *