Майже рік без одностроїв

  •  
  •  
  •  
  •  

КП «Муніципальна варта Бориславської міської ради»  має найменший рівень фінансування серед усіх подібних підприємств України. Головним джерелом фінансування є місцевий бюджет. Бориславська міська рада пропонує підприємству заробляти додаткові кошти шляхом ведення охоронної діяльності та накладати штрафи на порушників правил благоустрою міста.  

Муніципальна варта Борислава у своїй роботі керується принципом не покарання за вчинення правопорушення, а попередження цих порушень. Відділ інспекторів (їх є два) діє виключно в межах повноважень, наданих рішенням Виконавчого комітету Бориславської міської ради  № 3 від другого лютого 2017 року: інспекторам надано повноваження складати протоколи на порушення правил користування житловими будинками і приміщеннями, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, порушення правил утримування  собак і котів,  торгівля з рук у невстановлених місцях та куріння тютюнових виробів у заборонених місцях. Нещодавно комунальним підприємством “Муніципальна Варта” розроблено більш детальний проект “Правил Благоустрою міста Борислава”, який вони виставили на розгляд громадськості. Ознайомитись з правилами та запропонувати свої корективи можна на Facebook-сторінці даного КП.

Ліцензія на охоронну діяльність у них є. Загальна вартість, у яку МВ обійшовся весь пакет документів для отримання ліцензії на охоронну діяльність, складає 6 184 гривень (сама ліцензія та послуги відповідних структур). Ці гроші були сплачені із зароблених коштів, а не з бюджету. Тепер, згідно із Законом України «Про охоронну діяльність», у працівників має бути власний спеціальний однострій із шевронами, пульт спостереження та відповідно обладнаний автотранспорт, на що коштів у КП не вистачає. У бюджеті міста – також.

«Це все подібне до того, що хтось вирішив випускати автомобілі, найняв людей, а потім випустив їх у чисте поле і сказав: “Тепер робіть мені машини!”,  не давши ні цехів, ні станків. Ефективність очевидна!», – каже директор КП Леонід Федевич. Охоронців у Муніципальну варту п. Леонід бере виключно з числа воїнів АТО. Власне, це підприємство і створювалось для того, щоб колишні воїни мали роботу і відчували свою потрібність  у  суспільстві.

 

 Юлія ГАСІЙМедіа Дрогобиччина №16 (30) від 29 грудня

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *