Чи завжди дорожче – краще?

 

У скільки обійшлися бюджетам міст Дрогобиччини цьогорічні головні ялинки 

 З неба сипле біла пудра, повітря п’янить  запахом хвої та мандарин – ми всі у  трепетному очікуванні новорічно-різдвяних свят. З вікон осель мерехтять яскраві вогники, ними чарують перехожих і вітрини магазинів. А з  центральних площ  кожного міста дорослих  та дітей  ваблять головні міські красуні – новорічні ялинки.  Гірлянди, іграшки, сніжинки, світлові ілюмінації  – фантазії ошатного вбрання головних ялинок міст нашого регіону вражають,  як і суми коштів, витрачених з міських бюджетів на центральне новорічне дерево. Як то кажуть, красиво святкувати не заборониш! У яку ж копійчину бюджетам міст Дрогобиччини обійшлися головні новорічні красуні? Спробуємо  проаналізувати.   

 Дрогобич – місто солі, старовинних храмів та затишних кнайп. Новорічне зелене дерево тут встановили цьогоріч чи не найшвидше, відкрили ж ялинку 18 грудня, у переддень свята Миколая. Як повідомили у міській раді Дрогобича, нову ялинку цьогоріч не купували – обійшлися тією ж штучною, що тішила містян минулого року. Тож у яку суму новорічне дерево, придбане  ще кілька років тому,  обійшлося місту Котермака  – сказати не можуть. Та щоб надати ялинці нового вигляду та осучаснити її, минулого року витратили  трохи більше, ніж 100 тис. грн. – саме стільки  обійшлися   місту новорічні іграшки на дерево, святкова ілюмінація ратуші  та освітлення зеленої красуні. Зауважимо, декорації дрогобицької ялинки стримані та виконані у патріотичних тонах – синьо-жовтих. Особливого шарму ялинка набуває у вечірню пору, коли на ній вмикають святкові  вогники. Ними ж  підсвічують і приміщення міської ради Дрогобича.

 Трускавець – місто Нафтусі,  цілющого повітря та туристів. На центральній площі оздоровниці ще з середини грудня встановили головну  ялинку курорту, її  висота – 12 метрів. Така новорічна красуня минулого року  обійшлася трускавецьким платникам податків у 192 тисячі гривень. Про це йдеться  на сайті публічних закупівель “ProZorro”. Замовлення відділу культури Трускавецької міської ради виконав підприємець з Тернополя, який став переможцем за процедурою звітування. Прізвище цього ж підприємця засвітилося минулого року в ще одній гучній покупці  – йдеться про купівлю ялинки на Київщині, яка побила своєрідний всеукраїнський рекорд. Вона обійшлася бюджету м. Ірпіня у 199,5 тис. грн. і стала найдорожчою ялинкою в Україні. Як бачимо, трускавецьке новорічне  дерево  не дотягнуло до цієї суми зовсім трішки. Та дивуватися є чому і цьогоріч!  Справа в тому, що місцеві чиновники під кінець 2017 року вирішили, що самої лише дорогої ялинки Трускавцю   недостатньо, і  придбали  за бюджетні кошти  новорічних прикрас, гірлянд та алюмінієвих сніжинок ще на 195 тис. грн. Де ж, як не у місті-курорті, можна дозволити собі шикувати на всі 100! Тож якщо мрієте побачити, як виглядає святкове  новорічне дерево загальною вартістю майже 400 тис. грн. – гайда у Трускавець!

 Борислав – місто нафтовиків, яке також прикрашатиме штучна ялинка. 12 грудня працівники КП «Зелене господарство» розпочали її встановлення на центральній площі. Як повідомила керівник цього підприємства  Любов Голубіцька, старалися комунальники безкоштовно. Цього року  головну новорічну  красуню  Борислава не оновлювали. З нового – лиш освітлення, щоправда, приклалися до його придбання  спонсори. В яку конкретно суму коштів обійшлася їм святкова ілюмінація –  так і не вдалося з’ясувати.  Світлові гірлянди на ялинку монтувало КП «Бориславсвітло». Детальнішу інформацію про витрати на новорічну ялинку голова управління культури, молоді, фізичної культури та спорту відмовився нам надавати. Обіцяв надати її у письмовому вигляді – як відповідь на інформаційний запит. Проте минуло більш, ніж 5 робочих днів, а відповіді ми так і не отримали. Аналогічна ситуація з інформацією про витрати на новорічну ялинку Східницької селищної ради. Селищний голова Іван Піляк не вважає за потрібне дотримуватись Закону про “Доступ до публічної інформації”.

 

Стебник. Цьогоріч  у Стебнику відкриття головної  ялинки на центральній площі відбулося 19 грудня – на свято Миколая. Як повідомили у міській раді, коштів на придбання новорічної красуні  цього року не виділяли,  бо головна ялинка міста була  придбана за  спонсорські гроші. Щороку ялинку Стебника прикрашають комунальні служби та установи міста.

 

 Від сум із кількома нулями до майже відсутності витрат на головні ялинки  – так по-різному міста Дрогобиччини чепуряться та  готуються зустріти новорічно-різдвяні свята. Хтось  виблискуватиме новими вогнями, хтось скромно втішатиметься старою ілюмінацією, а хтось зачаровуватиме дорогим  шармом. Важливо інше: щоб дух цих свят нас усіх згуртував  у єдину родину та нарешті приніс довгоочікуваний мир у нашу країну.

 

 З найкращими побажаннями у Новому Році,

Наталя Зелена,   Юлія Гасій,  Олеся НімеровськаМедіа Дрогобиччина №16 (30) від 29 грудня

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *