Куди течуть наші гроші?

  •  
  •  
  •  
  •  
Проблеми водопостачання у Трускавці добре відомі місцевим мешканцям. Ще кілька років тому цілодобове водопостачання було чи не найбільшою мрією трускавчан. Сьогодні ця мрія здійснилася. Але регулярні непередбачувані та неанонсовані перебої у водопостачанні часто псують мешканцям курорту плани та настрій.

За офіційною інформацією, яку надав у відповіді на інформаційний запит генеральний директор ТОВ “Трускавецький водоканал” Віктор Марченко, у 2017 році в Трускавці було зареєстровано 179 планових відключень та аварій на водогонах. Це означає, що фактично щодвадні десь у місті відключають водопостачання. Тривалість ремонтних робіт у цьому році склала 716 годин. Враховуючи вказану кількість аварій та планових відключень, визначаємо, що, в середньому, на ліквідацію однієї неполадки водоканалу необхідно 4 години. Загальна вартість ремонтних робіт склала 91 100 гривень. Незважаючи на дотації з міського бюджету, зростання тарифу на водопостачання та водовідведення, ТОВ “Трускавецький водоканал” ще не зумів організувати якісне та безперебійне водопостачання у місті. Маємо надію, що бюджетні кошти все ж не «злиють у трубу», а використають для покращення якості надання послуг населенню.
     Доволі цікаві заплановані витрати ми помітили у рішеннях та проектах рішень міськради Трускавця, опублікованих на офіційному сайті. Зокрема, у наступному році Трускавецька міська рада планує виділити 100 тис. грн. для проведення капітального ремонту приміщення КП “Харчовик”. Варто зазначити, що у 2017 році бюджетом Трускавця вже були передбачені кошти для поповнення статутного фонду підприємства. Сума складала 67,3 тис. грн. Станом на сьогодні підприємством освоєно 53,9 тис. грн. За дев’ять місяців 2017 року чистий прибуток КП «Харчовик» складає 41,4 тис. грн. (згідно з касовими чеками, заклад відвідали 16201 особи). За кожного відвідувача підприємство отримало в середньому 2 гривні 55 копійок чистого прибутку. Ймовірно, міські чиновники покладають великі надії на збільшення прибутковості закладу – недарма ж вирішили інвестувати такі кошти в підприємство!
    На цікаву інформацію також можна натрапити у паспорті міської цільової програми розвитку житлово-комунального господарства Трускавця на 2016-2018 рр. Зокрема, на встановлення дорожніх знаків з місцевого бюджету у 2016 році було виділено 100 тис. гривень (відповідно до документу, це вартість 71-го дорожнього знаку). Цього року за вищезгаданою програмою передбачено 100 тис. гривень на «Встановлення та ремонт дорожніх знаків» (70 шт.). А у 2018 році на «Встановлення дорожніх знаків» витратять ще 150 тис. гривень, що, згідно з документом, еквівалентно 53-ом знакам.  Тобто, всього за три роки програми заплановано замінити чи відремонтувати 194 дорожні знаки на загальну суму 350 тис. гривень. Важко повірити, що у невеличкому Трускавці зустрічається така кількість знаків!
   Проте, якщо інфраструктурні витрати, спрямовані на покращення комфорту життя мешканців, можна виправдати їх необхідністю, то виділення одного мільйона гривень на придбання 14-ти паркових скульптур радше схоже на  марнотратство. Саме така сума була виділена з бюджету міста в межах програми підтримки КП “Парк Курортний” у 2016 році. Міська влада добряче взялась за пам’ятники та скульптури та вже прийняла рішення про реконструкцію та перейменування «Меморіального комплексу радянських воїнів» на «Меморіальний комплекс пам’яті загиблих захисників Вітчизни у всіх війнах за волю України». Наразі вартість реалізації проекту офіційно не відома, проте, ймовірно, це буде чималенька сума в кілька мільйонів гривень.

Марко Федоренко, Медіа Дрогобиччина №15 (29) від 08 грудня

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *