Надщерблене  «Еко-місто»

Бориславське КП «Еко-місто» вже 3 місяці існує без директора. Колишній керівник Михайло Щербанік, який два місяці був на лікарняному, нещодавно остаточно залишив цю посаду. А разом із нею – кілька відкритих питань.
  1. Куди зникало майно міста?

Так і не прояснилась ситуація зі старими бордюрами, які у 2012 році було демонтовано при заміні на вулицях Трускавецької і Шевченка та завезено на колишній Комбінат Комунальних Підприємств. Нагадаємо, що 1 серпня активістами було помічено, як вночі до приватного будинку, що на вул. Котляревського, було привезено частину таких бордюрів. А за кілька тижнів ними було викладено паркан вищезгаданого будинку. Тодішній директор КП «Еко-місто» Михайло Щербанік ще в серпні нас запевняв, що «…жодні бордюри не числяться на балансі підприємства».

Ігор Яворський пообіцяв розібратись із цим проблемним питанням. У Бориславському відділку поліції було відкрито кримінальне провадження та з’ясовано, що міська рада уклала угоду з фірмою, яка встановлювала бруківку. Згідно з угодою, демонтовані бордюри мають залишатись у власності міста. Відповідальним за їх зберігання є КП «Еко-місто». У бухгалтерії підприємства з бордюрами все «склалося» добре. За словами начальника поліції О.Закутного, правоохоронні органи порушень не помітили і провадження було закрито. Нагадаємо, що в цьому році за міські кошти проводилась заміна тротуарів на вул. Трускавецька та В.Великого. Ціна питання – 288 748 та 292 247 грн. відповідно. Хочеться вірити, що цього разу опис демонтованих бордюрів не приніс  збитку громади міста.

  1. Чому зникли документи?

У відділення поліції надійшла заява від охоронця підприємства. Зміст заяви – приблизно наступний: «П. Щербанік, перебуваючи на лікарняному, вночі виніс зі свого кабінету пакет документів». Нам так і не вдалося з’ясувати в теперішнього в.о. керівника та головного інженера «Еко-місто», які саме документи зникли, оскільки працівники дуже зайняті підготовкою міста до зими. Зрештою, поліція відкрила проти п. Щербаніка кримінальне провадження за фактом зловживань службовим становищем та розтрат державних коштів. Наразі триває досудове розслідування.

  1. Де гроші?

КП «Еко-місто» найщедріше серед інших комунальних підприємств фінансується з міського бюджету. Сума фінансування становить 4 з половиною млн. грн.! Чому, попри це,  заборгованість підприємства податку на доходи фізичних осіб становить 26 5000 грн.? Ігор Яворський коментує: «Чому такі погані справи на підприємстві? У нас зараз є певні непорозуміння з працівниками КП «Еко-місто», проводиться перевірка. Ресурсу, який ми виділяємо на підприємство, достатньо, щоб вирішувати багато питань у місті. Понад 5 млн. грн. ми готові дати на наступний рік».

 

Кого призначать новим керівником та чим завершиться кримінальне провадження проти попереднього, – читайте у наступних номерах “МД”.

 

Юлія Гасій, Медіа Дрогобиччина №15 (29) від 08 грудня

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *