Ціна двох життів – 25 тисяч гривень та 23 телефони…

Жорстоке вбивство двох продавців магазину «Комп’ютерний Всесвіт» у Бориславі викликало співчуття та страх жителів цілого регіону, а також – поширення чуток з приводу  цього жахливого випадку. Начальник Бориславського відділку поліції Олександр Закутний розповів нам деталі злочину, які можна відкривати громадськості. Адже слідчі дії ще тривають.

«7 грудня о 23 год. у відділення поліції надійшов дзвінок від орендодавця магазину «Компютерний Всесвіт» про те, що магазин не здано під охорону. По приїзду на місце ми виявили, що головний вхід в магазин було заблоковано. Працівники поліції потрапили всередину через запасний вхід. У підсобному приміщенні вони виявили тіло продавця-чоловіка з колото-різаними ножовими ранами без ознак життя, а в іншому приміщенні – тіло продавця-жінки з аналогічними тілесними ушкодженнями. Постраждалими виявились 27-річний мешканець Дрогобича та 20-річна мешканка Борислава. В торговому залі була розбита одна вітрина. З неї, як потім було з’ясовано, зникло 23 телефони (не найдорожчих та без коробок). З каси зникло 25 тисяч грн. – денна виручка магазину.  Було помічено сліди однієї людини».

Охорона магазину була пультова. В угоді між власником та поліцією охорони мала б бути прописано, протягом якого часу ДСО повинна реагувати на те, що об’єкт не поставлений під охорону. Управління охорони у Львівській області підпорядковується безпосередньо Львову. Камери в магазині працювали в режимі он-лайн. Очевидно, власник встановив їх лише для контролю продавців, а не для їх безпеки. Тобто запису злочину немає. Камер, які б виходили назовні, на дорогу, в цій ділянці міста теж немає. А це, між іншим, центральна його частина з великим скупченням магазинів.

Розкриттям злочину займаються працівники головного управління поліції, які приїхали в Борислав одразу після страшної новини. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження п. 1, п. 6 ч. 2 ст. 115 КК України «Умисне вбивство двох осіб з корисливих мотивів» та ч. 4 ст. 187 КК України «Розбій». Санкція статтей передбачає покарання – позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

Передовсім було вивчено особи потерпілих. Телефони в обох були розбиті. Зі слів начальника поліції, психіатри стверджують, що подібне вбивство могла вчинити лише психічно неврівноважена людина (наркотичне сп’яніння, душевна хвороба). Оскільки частина Бориславських  ромів займаються в місті наркобізнесом, спецпідрозділ нацгвардії 11 грудня здійснював обшукуючі рейди по їх квартирах. Це стало причиною написання ромами ряду скарг в прокуратуру. Також слідчими розглядається версія імітації пограбування.

Поліція робить все можливе для швидкого розкриття злочину. Але Олександр Закутний каже, що за весь час, що вже минув від скоєння злочину, жодна особа не звернулась у поліцію як свідок – щоб допомогти у його розкритті. Нагадуємо, злочин було скоєно у період між 19.30. та 20.30. – час, коли на вулицях міста ще були люди. Невже ніхто не чув криків та не бачив підозрілих осіб? Особливо це стосується водіїв, які мають на своїх автівках відеореєстратори – зокрема, водіїв таксі.

Щодо інформації про “озброєне  пограбування” маршрутного таксі – її начальник поліції не підтвердив та закликав людей не вірити чуткам і не сіяти паніку.

Юлія Гасій, Олег Смук

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *