ДЕНДРОПАРК: Земельний “дерибан” у Дрогобичі

Вже не перший рік група ентузіастів-біологів з Дрогобицького педуніверситету має намір облаштувати у місті дендропарк. Локація, де б мав розміститися цей парк, надзвичайно поетична та красива – позаду вілли колишнього і, мабуть, найбільш відомого міського голови Дрогобича Раймонда Яроша. У цьому будинку зараз знаходиться біологічний факультет ДДПУ ім. Івана Франка. Перемовини з владою велися декілька років. З одного боку, влада ніби й не проти, а з іншого – парку як не було, так і немає.

Восени 2017 року до Дрогобича з візитом прибув посол Королівства Бельгії в Україні Люк Якобс. У межах зустрічі з міською владою відбулася символічна подія. Вона заспокоїла усіх скептиків, які не вірили у те, що в місті буде дендропарк. На офіційному сайті міської ради можна прочитати наступне: “Після офіційного прийому делегація відбула до біологічного факультету, очолюваного деканом Світланою Волошанською. Там, поруч із будинком, Тарас Кучма, Люк Якобс та Надія Скотна посадили три дуби – як символ започаткування співпраці у створенні дендропарку. Опісля відбулася презентація концепції створення дендропарку у Дрогобичі”. Також оптимізму додавала діяльність ГО “Молодіжний прорив” у напрямку формування концепції розвитку міських парків. Ця ініціатива відбувається в межах проекту “Залучення громади до формування концепції розвитку міських парків”, що реалізує ГО “Український молодіжний прорив” спільно з ініціативною групою мешканців міста “Дрогобич – мій дім” у партнерстві з “Інститутом міста Дрогобича” та ГО “Всеукраїнське Об’єднання “Єднаюча Сила” в рамках Київського Діалогу за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини.

Отож, усе серйозно… Є запит від громади, розуміння влади, іноземна підтримка. Здавалося б – візьміть і зробіть. Навіть три дуба ж посадили… Відсутні будь-які перешкоди. Пересічний дрогобичанин після усіх цих фактів повірить, що новий парк таки буде.  Що насправді? Парк буде. Питання в тому, який і яких розмірів?! Остання сесія міської ради переїхала важким катком реальності усі сподівання на великий парк позаду вілли Яроша. Ця реальність заснована виключно на “договорняках”, бажанні остаточно розпродати Дрогобич та “роздерибанити” всю землю. Депутати міської ради (30.11) проголосували за виділення земельної ділянки для облаштування дендропарку. Територія ця розташована позаду вілли Яроша, де нині знаходиться біологічний факультет ДДПУ ім. Івана Франка (вул. Т.Шевченка).

Ніби все гаразд. Проте для реалізації цієї світлої ідеї відвели значно менше землі, ніж про це говорили та планували декілька років! Що сталося? Невідомо! Як тільки цей проект починали планувати, проговорювалося виділення 0.45 га території – фактично, це вся земля позаду вілли Яроша та приміщення відділу освіти. Зараз стало відомо, що орієнтована площа виділеної для парку землі – 3434 м.кв. Чимала різниця, еге ж?

Решту землі на вищезгаданій сесії  віддали під ЗАБУДОВУ для трьох осіб, які, найбільш ймовірно, є лише підставними лицями. А ця вакантна земля готується для когось іншого, можливо, – доволі відомого, можливо, – представника влади! Зрозуміло, що таке суттєве зменшення ділянки стало наслідком домовленостей, хоча тут більше підходить слово “ДОГОВОРНЯКІВ”. Вкотре депутати показали всім, що у місті є одна влада – це влада грошей та інтересів. Якась спільна і корисна справа, що  стосується всього міста, але  грошей окремим людям не приносить, – їм просто не цікава. Усе це означає, що Дрогобич може залишитись без ПОВНОЦІННОГО парку, профінансувати облаштування якого погодилися бельгійці.

Ось так. І там не змогли не відкусити шматка…

 

Олег Дьорка, Медіа Дрогобиччина №15(29) від 08 грудня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *