Чи легко достукатися до Трускавецької влади?

Ефективна комунікація між владою та громадою є запорукою якісного розвитку держави. На особистому досвіді мені довелось переконатися, наскільки важко громадянам донести свої ініціативи до влади.

23 червня 2017 р. я надіслав на пошту міської ради Трускавця «Звернення до Трускавецької міської ради щодо підтримки законопроектів № 5561 та № 5562». Ці два законопроекти розроблені з метою лібералізації автомобільного ринку, налагодження справедливих ринкових відносин та зняття обмежень на імпорт вживаних автомобілів в Україні. Вони стикнулися з чималим опором автолобістів, які неабияк наживаються на діючих обмеженнях та продають українцям «автохлам» за ціною якісного вживаного автомобіля з ЄС. Тільки потужна громадська підтримка даних законопроектів приведе до їх прийняття.

Коли з дня надсилання листа на електронну адресу міськради минув місяць, я все ще не отримав жодної реакції щодо розгляду, відхилення чи будь-яких рішень стосовно мого звернення. Тож я  вирішив вивідати долю свого звернення шляхом опитування депутатів міської ради. Як виявилось, воно було відправлене на вивчення та розгляд  регламентній комісії. Від 23 червня регламентна комісія збиралась двічі: 12 липня (у цей день було розглянуто три питання) та 9 жовтня (тоді члени комісії опрацювали аж (!) одне питання порядку денного). На жодному із цих засідань з невідомих причин члени комісії не розглядали мого звернення. Відповідно до інформації, оприлюдненій на сайті Трускавецької міської ради, персональний склад постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ складають: Святослав Грабовський – голова комісії, Іванна Кенц-Березюк та Олена Савченко.

Врешті-решт, моє терпіння увірвалось. 18 жовтня я надіслав інформаційний запит на ім’я міського голови, щоб отримати офіційну відповідь про результати розгляду мого звернення. Текст, який я отримав у відповідь, “злегка” шокував:

«На Ваш запит № 29/2017 від 18.10.2017р. повідомляємо, що «Звернення до Трускавецької міської ради щодо підтримки законопроектів № 5561 та № 5562» було розглянуто 25.10.2017р. на засіданні постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ, та внесено на розгляд чергової сесії міської ради. Про прийняте рішення Вас буде повідомлено додатково».

Тобто з 23 червня по 25 жовтня моє звернення просто пролежало у шухлядах міських чиновників – нікому до нього не було діла! Хтозна, скільки б  ще воно там пролежало, якби не потрібно було надати офіційну відповідь на інформаційний запит. На жаль, ця епопея все ще не завершена. 9 листопада у Трускавці відбулась чергова сесія міської ради, на якій депутати мали б нарешті визначити долю мого звернення. Але, як виявилося, на цьому пленарному засіданні чиновники не встигли цього зробити.

Отож, як я переконався на власному досвіді, ефективність комунікації влади  з громадою у Трускавці поки далеко не на високому рівні. А для того, щоб ваше звернення до керівництва міста було розглянуто,  часом необхідно витратити чимало часу та сил.

 

Марко Федоренко, Медіа Дрогобиччина №14 (28) від 17 листопада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *