Як знайти файного майстра або Деякі поради тим, хто ремонтує і будує

 

Якщо ви запланували робити ремонт у квартирі, варто знати деякі деталі, про які розкажемо у цій статті.
Осінньо-зимова пора – найкращий час для проведення внутрішніх ремонтних робіт. Чому так? Усе просто. Навіть влітку, при відчинених вікнах, шпаклівка та клеї сохнуть повільніше, ніж зараз, коли увімкнене опалення. Це пов’язано з великою вологістю. Для оптимального результату важливо регулярно провітрювати приміщення.

Пошук майстра починайте серед знайомих, котрі вже пройшли цей “квест”. Якщо є нагода оглянути попередні роботи обраного майстра, неодмінно скористайтеся нею. З хорошими фахівцями наразі дуже важка ситуація. Важливо не робити поспішних кроків: краще дочекатися професійного майстра, ніж потім мучитися від неякісного ремонту (такий шкодить не лише нашому настрою, а й здоров’ю). Пам’ятайте: ремонт помешкання – справа відповідальна.
Отже, ви нарешті знайшли супермайстра, котрий запевняє, що вже поклав кілометри плитки та ощасливив своєю роботою тисячі сімей. Що далі? Зрозумійте: немає універсальних спеціалістів! Коли людина каже, що вміє все, швидше за все, вона не вміє нічого конкретно. Бо комунікації (вода, каналізація, газ, світло) повинні встановлювати одні фахівці, а викінчувальні роботи (плитка, шпаклівка, малювання, підлога) – зовсім інші майстри. І надзвичайно рідко хтось добре робить і те, і інше. Тому вуйко Степан із сусіднього під’їзду, який “робив на чехах 10 років і всьо вміє”, вам не потрібен.

Найперше, що потрібно зробити, – це замінити вікна та двері. З вікнами все зрозуміло, а от про міжкімнатні двері наголосимо окремо. Розташовуйте їх так, щоб у відчиненому стані (прямий кут 90 градусів) вони займали якомога менше місця. Тобто – відчинялися на стіну, а не до середини кімнати. Це важливо для вашої ж зручності. А ось двері у ванну чи туалет обов’язково повинні відчинятися назовні – задля безпеки вашої сім’ї.

Електрика. Не заощаджуйте на розетках. Їх у кімнаті повинно бути принаймні три. А краще – щоб на кожній стіні. Тоді в майбутньому можна переставляти меблі так, як вам заманеться. У спальні обов’язкові розетки біля ліжок. Кухня, ванна, татова чи мамина майстерні виводяться дротами на окремий автоматичний вимикач – через велику кількість розташованих там потужних приладів (праска, пральна та швейна машини, чайник, холодильник, електричні інструменти тощо).

Якщо говорити про поступовість ремонтних робіт, то передусім треба зробити туалет, ванну та кухню. Вони вимагають найбільше матеріальних та фізичних витрат. У кімнатах ремонт починається, як не дивно, зі стелі. Приміщення  вимивається, грунтується. Потім вигладжуються нерівності, наноситься декор і малювання. Стежте, щоб майстер дочекався абсолютного висихання шарів шпаклівки та фарби. Це дуже суттєво. Адже якщо на вологий грубий шар шпаклівки чи тинку, покласти тонший, другий шар висохне швидше і не дасть це зробити попередньому.  В майбутньому це приведе до здуття фарби чи шпаклівки. Перед остаточним малюванням стін, кладуть підлогу (ламінат, паркет чи дошку). Потім її застеляють поліетиленовою плівкою та завершують малювання.

Щодо матеріалів. Зараз дуже багато різновидів тієї чи іншої шпаклівки або фарби. Тут варто прислухатись до того, що вам порадить майстер. Він зацікавлений у якісному виконанні робіт. Навряд чи гідному майстру захочеться почути ваші претензії через півроку після розрахунку, тож і поради він даватиме слушні.

Ламінат, паркетна дошка, плитка чи лінолеум?  Усе залежить від призначення приміщення та його обігріву. Фінансове питання теж відіграє не останню роль у виборі підлоги. Наприклад, у коридорі ви можете тимчасово  покласти лінолеум. А через певний час, назбиравши достатню суму, викласти  якісну довговічну плитку. Натомість, з ванною чи кухнею такий варіант не пройде. Тут треба робити “від” і “до”. Якщо у кімнати ви обрали ламінат, беріть той, що з найбільшою стійкістю до стирання (його ще називають офісним).
Щодо варіантів економії на підлозі, то є  багато килимових покриттів, якими можна застелити спальню чи дитячу, – цього цілком вистачить на довгі роки. Таким чином, заощаджуємо на ламінаті чи паркеті та на чорновій підлозі.

 

Порада наостанок: Якщо ви вже обрали майстра, якому довіряєте, не набридайте йому зайвими питаннями, не контролюйте його тотально. Просто регулярно цікавтеся, як йдуть справи, задавайте доречні запитання. Це дає зрозуміти, що ви теж щось знаєте про ремонт, і унеможливлює виконання неякісних робіт.

Хороших вам майстрів і гарних вечорів у затишних квартирах!

Олег Смук, Медіа Дрогобиччина №14 (28) від 17 листопада


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *