ТзОВ «ДВ Еко-світ» може розпрощатися з Бориславом

Наприкінці жовтня в Інтернет-мережі були оприлюднені докази завезення у  Борислав сміття з готелів Трускавця компанією-перевізником ТзОВ «ДВ Еко-світ». Нагадуємо, що на сесії Бориславської ради від 30 березня 2017 року депутати прийняли рішення заборонити ввозити сміття зі Львова та інших міст (окрім Східниці) на територію м. Борислав.

Про те, як боротися з порушниками закону, ми запитали в Ігоря Яворського. Новопризначений керівник ТзОВ «ДВ Еко-світ»  пояснив очільнику міста завезення сміття з Трускавця на територію Борислава лише тим, що йому про ці факти нічого не було відомо, мовляв, власники фірми не виходять на зв’язок. Але, за словами мера: «Вони попереджені. Якщо ми побачимо, що це буде продовжуватись, то вони підуть з Борислава».

Чи існує у міста альтернатива в питанні сміттєвого перевізника? Мер каже, що так. Але постає питання: куди возитимуть сміття, якщо міське сміттєзвалище до 2020 року знаходиться в оренді у «Ком-Еко Борислав – 2010» (орендар сміттєзвалища і власник компанії-перевізника – одна і та ж особа). Позбавлення права на оренду можливе через суд. Очільник Борислава розповідає, що міська рада кілька років тому судилась з “Ком-Еко”, але справу тоді програла. Щодо штрафів, на які можна було б опиратись у судових позовах, мер посилається на Муніципальну варту, яка, з його слів, може накладати штрафи на це підприємство. Директор муніципалів Леонід Федевич каже, що вони можуть накласти штраф лише на шоферів сміттєвозів за брудні колеса.

За результатами екологічних перевірок, сміттєзвалище у Бориславі облаштовано із численними порушеннями. За сміття, яке місто прийняло зі Львова у лютому 2017 року, на рекультивацію Бориславського сміттєзвалища Львівоблдержадміністрацією було виділено 1 млн. 600 грн. Як стверджує Ігор Яворський: «Уже повністю готова проектно-кошторисна документація на проведення робіт, відбулася експертиза. Зараз проект знаходиться у Департаменті житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації. Термін проведення робіт мені наразі невідомий».

Що ж, будемо моніторити ситуацію і сподіватися, що сміттєві майданчики по місту і саме сміттєзвалище таки будуть приведені до ладу. Бо, станом на 24 листопада, багато сміттєвих майданчиків знаходяться в жахливому стані, сміття довкола баків не вивозять місяцями.

Моніторити ситуацію нам допомагають і наші читачі. Один з них, який себе називає «небайдужим за долю міста хакером», після розповсюдження цієї статті в друкованому виданні, надіслав до нас в редакцію докази того, що сміття з Трускавця ДВ «Еко-світ» продовжує возити і після розмови їх керівника з мером Борислава. Зокрема, 17, 18, 21 та 22 листопада. На скрін-копіях монітору видно, що сміттєвоз збирає сміття в обох містах. Спершу він збирає сміття в Трускавці, «ночує» з ним на стоянці «Арко», вранці дозбирує в Бориславі, не завжди через переповненість заїжджаючи у віддалені райони міста, і все це під видом бориславського сміття везе на міське сміттєзвалище.

 

Юлія Гасій, Медіа Дрогобиччина №14 (28) від 17 листопада

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *