Приватний болард – міф чи реальність?

Без сумніву, вулиця Шевченка у Трускавці, що стала пішохідною зоною курорту, є одним із найбільш позитивних перетворень у місті. Обмеження проїзду викликало чималі дискусії, однак сьогодні навіть противники даного рішення визнають, що воно було вірним і виключно позитивно вплинуло на курорт. 

При в’їзді на вулицю Шевченка відносно нещодавно встановлено болард, який мав би обмежувати рух транспорту в пішохідній зоні. Здавалося б, чудове  сучасне технологічне рішення, яке додає курорту ще більш європейського  вигляду.
Однак згодом до мене надійшла інформація, що цим болардом керує охорона готельного комплексу “Міротель”. Вона ж самостійно, на власний розсуд, обирає: кому дозволений проїзд, а кому – ні. Спочатку я не повірив і подумав, що люди просто щось неправильно зрозуміли. Тому й  вирішив надіслати інформаційний запит до Трускавецької міської ради і дізнатись, за чиї кошти був встановлений болард, хто ним керує, та за яким принципом визначають, яким автомобілям проїзд дозволено, а яким – ні.
Відповідь надійшла доволі швидко. Чиновники стверджують, що рішенням виконавчого комітету №206 від 26 липня 2016 року «Про погодження встановлення автоматичного боларду для запровадження регламентованого заїзду транспорту на вул. Шевченка з перехрестя вулиць Дрогобицька-Бориславська в м. Трускавець», болард на вулиці Шевченка встановлений за кошти ТзОВ «Хотел Менеджмент Груп» та перебуває у власності товариства. Відповідно, управління болардом покладено на ТзОВ «Хотел Менеджмент Груп». Таким чином, виконавчий комітет Трускавецької міської ради віддав право контролю проїзду вулицею Шевченка в руки приватної структури. На сайті міської ради мені вдалось відшукати текст рішення виконавчого комітету, відповідно до якого ТзОВ «Хотел Менеджмент Груп» зобов’язується забезпечити роботу боларду за наступних умов:

  • в’їзд на вул. Шевченка здійснювати в односторонньому напрямку;
  • визначити одну смугу руху згідно схеми (додаток 1);
  • забезпечити вільний цілодобовий проїзд автомобілів служб екстреної допомоги.

Хочеться вірити, що такі приватні боларди в місті більше з’являтися не будуть, бо, як показує досвід бювету мінеральних вод, наявність можливості контролю згодом може стати причиною зловживань.

Марко ФедоренкоМедіа Дрогобиччина №11 (25) від 06 жовтня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *