Депутат, що нехтує своїми обов’язками

Павло Побережний – депутат Стебницької міської ради VII скликання, котрий більше року не відвідує жодного засідання сесії та не виконує тих зобов’язань, які брав на себе, коли йшов у депутати. Згідно із Законом  України “Про статус депутатів місцевих рад” (ст.2 п.2):

“Депутат    місцевої    ради   як   представник   інтересів територіальної   громади,   виборців   свого   виборчого    округу зобов’язаний    виражати    і    захищати   інтереси   відповідної територіальної громади та її частини –  виборців  свого  виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом,   брати   активну   участь   у    здійсненні  місцевого самоврядування.”

Чому склалася така ситуація, й  депутат ігнорує виконання своїх обов’язків, ми запитали у нього самого, однак у відповіді пан  Павло посилається на лист, який було надіслано на адресу Стебницької міської ради. Нагадаємо, восьмого вересня 2016 року на ім’я Стебницького міського голови та секретаря ради був надісланий лист, у якому Павло Побережний заявив про розпуск депутатської групи “Майбутнє Стебника”, керівником якої тоді був. Зокрема, у заяві йшлося: “На підставі абзацу 2 пункту 6 ст. 26 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” та невиконання відповідного рішення депутатської групи “Майбутнє Стебника” від п’ятого вересня, повідомляю про припинення діяльності групи у Стебницькій міській раді. Також повідомляю про намір достроково скласти депутатські повноваження.” Вочевидь, непорозуміння виникло у самій депутатській групі. А 12 вересня, за словами Павла Побережного, членами депутатської групи та громадськими активістами була проведена зустріч, на якій йшлося, зокрема,  про спростування інформації щодо розпуску цієї депутатської групи. Натомість було обрано нового голову. Також було надіслано лист про спростування розпуску групи: “Відповідно до ст. 26  Закону України про статус депутатів місцевих рад, депутатська група створюється за поданням обраного керівника групи з особистим підписом усіх депутатів, які входять до її складу. Припинення діяльності відбувається відповідно до ст. 26  п. 6 даного закону також з погодженням усіх членів групи, які повинні засвідчити це своїми підписами. Цього не було дотримано у попередній заяві”, – аргументував Павло Побережний.

Однак для того, щоб офіційно припинити свої повноваження депутата, необхідно звернутися з письмовою заявою на адресу міської ради та виборчої комісії, про що йдеться у ст. 5 п.1, п.3, п.4, п.5, п.6, п.7, п.8 та ст. 6 п.1, п.2 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.  Цього зроблено не було, тому Павло Побережний і надалі є у списку депутатів Стебницької міської ради.

Чи можливо якось вплинути або покарати за таку “роботу”? Очевидно, що ні. Можливе відкликання депутата згідно зі ст.5. п.2 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, але це також лише згідно із заявою, поданою особисто.

Олеся НІМЕРОВСЬКА, Медіа Дрогобиччина №10 (24) від 21 вересня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *