Гараж Шредінгера в Дрогобичі

Кіт Шредінгера – герой уявного експерименту австрійського вченого Ервіна Шредінгера, а поза тим – один із найвідоміших фізичних парадоксів. Суть експерименту така: кіт знаходиться в коробці і дізнатися про те, живий він чи мертвий, можна лише відкривши коробку. До моменту, коли ви відкриєте коробку, кіт перебуває одночасно у двох станах: він вважається і живим, і мертвим.

Дрогобиччина теж багата на парадокси. Один із них – це “гараж Шредінгера”, який  існує і не існує водночас. А для того, щоб довідатися, чи він таки існує насправді, треба провести невелике журналістське розслідування.

Тож спробуємо.

Будують такий “гараж”, фактично, на території Дрогобицької міської лікарні, на вулиці Андрея Шептицького. Якщо проаналізувати документи, які можна отримати з відкритих джерел, – промоніторити сайт міської ради, зробити витяг з публічної кадастрової карти, написати запит у міську раду, – складається враження, що на земельній ділянці, відповідно до її цільового призначення, будуть зводити звичайнісінький гараж (хоч і в дещо незвичному місці). А якщо, використовуючи термінологію бюрократів, “вийти на місце”, то можна побачити зовсім інше – тут будують не гараж, а звичайний будинок, який може стати комерційною нерухомістю, і тут постане або черговий магазин, або аптека, або медичний центр.

Чому це не гараж? У новозбудованому будинку немає заїзду для автомобіля, зате туди з легкістю можна потрапити на ровері. Можливо, цей будинок насправді є великим гаражем для велосипедів? Якщо так, маємо наперед вибачитися перед фігурантами цього дрогобицького гаражного парадоксу і подякувати їм за підтримку міських велосипедистів.

“Гараж Шредінгера” фактично перебуває у двох станах – за документами він є гаражем, а ось фізична його форма не має нічого спільного з приміщенням для зберігання авто. Парадокс? Так, звісно. Гаражем він може бути лише у паралельній корупційно-прогнилій реальності.

Факти про “гараж Шредінгера”

У жовтні 2016 року сесія міської ради безкоштовно надає Ростиславу Володимировичу Звіру земельну ділянку площею 100 квадратних метрів на вулиці  Андрея Шептицького – для будівництва та обслуговування гаражу. Згідно із  сайтом YouControl, пан Звір є власником ПП “АВТО ПЛАНЕТА” у Дрогобичі. Безкоштовно віддати таку земельну ділянку підприємцю – не дуже по-господарському. Її ж можна було продати та наповнити міську скарбницю! І для чого комусь гараж на території лікарні?!

Отже, сесія проголосувала, було дотримано усіх бюрократичних процедур, і пан Звір, за логікою речей, мав звести там гараж. Однак його ніхто не збудував. Не встигли печатки на документах висохнути, як земля вже продавалася. Можливо, цю землю “брали” лише для того, аби продати? Як гадаєте, чи знали про це члени земельної комісії, депутати?

Новий власник вирішив розпочати будівництво, ось лише гаражем тут і не пахне. Відповідно до Публічної кадастрової карти та відповіді міської ради на наш запит, новою власницею є  Ярослава Євстахіївна Фецяк, яка мешкає в Підбужі та працює головним економістом у Державному підприємстві “Дрогобицьке лісове господарство”.

У декларації пані Фецяк за 2016 рік ми знайшли цю землю. Вказано, що права власності вона набула у грудні 2016, тобто пан Звір “сплавив” землю фактично одразу по отриманні. У декларації також вказано ціну землі – 4757 гривень. Дрогобичани, ви чули таке? З цих розрахунків можна зробити висновок, що один квадратний метр у “паралельній” парадоксальній реальності коштує 45 гривень та 57 копійок. Ось тут можна сказати й про інші схеми, які панують в регіоні – про фіктивну оцінку майна. Оцінювачі у змові з клієнтами навмисно занижують ціну на майно. Відповідно, податки до міської скарбниці не надходять у повному обсязі. Так “працює” ця схема, і зазвичай це роблять прості люди, які так люблять нарікати на владу та погану країну!..

Ми намагалися взяти у пані Фецяк коментар, але розмови не вийшло. Однак коментар щодо вартості землі ми таки отримали: “Як землю продавали, так я її і купила”. Пані Фецяк переконувала нас, що будівля, яку ми бачили на території лікарні, таки є гаражем… Ось такий абсурд.

І не важливо, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки відділ містобудування та архітектури видав для проектування гаражу, і що земельна ділянка має цільове призначення – “для будівництва індивідуальних гаражів”. Що б не будували натомість – “то гараж і все!”

В архітектурно-будівельному контролі міської ради пояснили, що у забудовника такий проект, і що у нього є всі дозвільні документи. На “хлопський розум”: якщо є такий проект, то чого ж ви хочете?! Та нам би лише справедливості…

У цьому випадку ми зіткнулись зі ще одним парадоксом, абсурдним та трагічним для нашої країни. Парадоксом, який засів у законах, чиновниках, можливо, – й у нас самих…

Пригадуєте, як Чжуан-цзи, китайському філософу, наснилося, що він метелик? Він дуже тішився від цього сну, а коли прокинувся дуже здивувався тому, що він – Чжуан-цзи й не міг зрозуміти: чи снилося Чжуан-цзи, що він метелик, чи метеликові сниться, що він – Чжуан-цзи?! Ось так живемо й ми… І якщо вірити нашим чиновникам або “сумлінним” забудовникам, так можна все життя прожити і не зрозуміти, хто ти – Чжуан-цзи чи метелик, і де ж ця справжня реальність, а не парадоксально-фейкова, в якій працюють схеми, домовленості та подвійні стандарти…

P.S. Як ви гадаєте, така детальна та грунтовна скарга допоможе відповідним органам розібратися у цій ситуації довкола “гаражу Шредінгера”?

Олег ДЬОРКА, Медіа Дрогобиччина №10 (24) від 21 вересня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *