Стебник, спорт і "Патріот"

Ми часто говоримо про те, що наших дітей поглинули Інтернет і соціальні мережі. Часто чуємо нарікання на те, що у місті просто немає чим зайнятися, ніхто тим не переймається, й узагалі влада не підтримує спорт. Така  ж ситуація склалася  й  у Стебнику. В нас є відремонтований спортивний зал у Народному домі, в нас є секція, де діти займаються легкою атлетикою, в нас є юнацька футбольна команда і в нас  є ентузіасти-засновники спортивного клубу “Патріот”. Можливо, не все так погано зі спортом у нашому місті? Сьогодні ми вирішили поговорити з головою спортивного клубу “Патріот”  Олегом Григоренком.

– Пане Олеже,  розкажіть, коли і за чиєї підтримки був створений ваш клуб?

– Наш спортивний клуб заснований 2007 року.  Спочатку хлопці займалися у напівпідвальному приміщенні на вулиці В. Великого, 8, а зараз у нас з’явилася можливість проводити тренування у новому приміщенні, яке пристосоване для того комплексу вправ, які необхідні у нашому виді спорту. Наш клуб –  це громадська організація, яку заснували ті спортсмени, які  і проводять зараз заняття та навчають  дітей спортивних дисциплін.  Також у планах  і уже в процесі завершення фітнес-зал або кардіо-зал. Це нам вдалося реалізувати завдяки підтримці місцевої влади, адже саме вона придабала  нам всі необхідні для цього тренажери для так званої фітнес-станції.

– Ваш клуб часто бере участь не лише у змаганнях місцевого, а й вищого рівня. Ваші спортсмени і команда загалом часто є призерами або переможцями турнірів. У чому секрет успіху?

– Перш за все, секрет успіху – це хороша підготовка самого спортсмена, його власна мотивація у поєднанні із професійними навиками. Також вагомим аргументом є конкуренція, адже в нас чимало спортсменів, і кожен хоче досягти якогось результату. Єдине, не завжди вдається брати участь в усіх змаганнях через брак коштів.

– Поїздка на змагання це завжди, скажімо так, фінансове питання до батьків?

– Так. Звісно, нам вдається знаходити спонсорів, активістів, які нас підтримують, але зазвичай нам допомагають самі батьки.

– А скільки дітей у вас зараз займається?

– На сьогоднішній день у нас займаються близько 120 дітей. Це 80 дітей у секції єдиноборств, та близько 30 дітей, котрі займаються важкою атлетикою. Окрім того,  у нас є ще кікбоксинг, змішані єдиноборства, бої без правил, бокс, ММА, а також дуже модний і популярний сьогодні хортинг.

– А тренери, які тренують дітей, це ваші вихованці?

– Переважно усі наші тренери – вихованці клубу. Крім Володимира Арустамяна, тренерську роботу в клубі проводять ще Анатолій Гнатків, Андрій Дмитрик, Олександр Смолій.

– А які риси повинен виховувати тренер у вихованця?

– Перш за все, ми виховуємо характер. Велику роль відіграє розробка стратегії гри, зрозуміло, що  це спортсмен повинен робити уже під час поєдинку.

– І на завершення. Цьогоріч вашому клубу виповнюється десять років. Як плануєте святкувати?

– Так, цього року нам виповнюється десять років і ми готуємо різного роду заходи: це і  змагання, і концертна програма. Навесні ми уже провели турнір на базі нашого клубу “Влучний удар”, на якому  наші вихованці  здобули призові місця та перше командне місце. Тож сподіваймося, що наш клуб і надалі демонструватиме високі результати.

Довідка:

Кубок Європи з хортингу-2017.  Ростислав Фігура та Олег Летнянчин – бронзові призери змагань (тренер Анатолій Гнатків). 
Всеукраїнський дитячий турнір з боксу “За Мир та єдність України”. Назар Садов’як посів перше місце,Богдан Кот  виборов срібну нагороду (тренер Анатолій Гнатків). Олег Гадяк -“сріблом, Олександр Гуцало – “бронза”( тренер Володимир Арустамян).
Чемпіонаті Світу з хортингу 2016 року.  Василь Гадяк (тренер Володимир Арустамян.)  та Валерій Черевко  (тренер  Олександр Смалій.) – призери змагань.

“Кубок Галичини – 2016” з кікбоксингу.  Віталій Ціко- золота медаль (фул-контакт), Ростислав Фігура-  срібна нагорода, бронзова нагорода у Назара Садов’яка . У розділі “лайт” Роман Журавчик виборов  бронзу,  Віталій Ціко –  також бронзовий призер (тренер Анатолій Гнатків).
Кубок Світу зі змішаних єдиноборств. Олег Гадяк  – бронзова нагорода (тренер Володимир Арустамян).
Турнір з кікбоксингу «Весна Тайфуна»(2016 рік),   Роман Шимчишин та Вікторія  Караман посіли перші місця,  Максим Савчин, Ілля Яцишин  та  Андрій Дмитрик вибороли  другі місця. У розділі “пойнт”  Віталій Ціко став другим, Назар Садов’як – третім. У розділі “лайт-контакт” першими були Роман Шимчишин, Олександр  Гуцало, Олег Летнянчин  Юрій Микиташ, Максим Савчин.

Срібні нагороди здобули Андрій Скольський, Ілля Яцишин, Андрій Дмитрик, Назар Садов’як,  Ростислав Фігура.

Треті місця у Павла Хом’юка, Віталія Миська, Богдана Кота.

У розділі “фул-контакт” Андрій Скольський та Андрій Дмитрик  були першими, другі місця здобули  Олександр Гуцало, Віталій Мисько , Юрій Микиташ , бронзу вибороли  Олег Гадяк та Павло Хом’юк.

Олеся НІМЕРОВСЬКА, Медіа Дрогобиччина №6 (20) від 21 липня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *