ВПУ-19: навчання, поєднане з доброчинністю

Ми продовжуємо розповідати про тих, хто не втомлюється допомагати. На цей раз об’єктом нашого зацікавлення стала волонтерська діяльність учнів і працівників Дрогобицького Вищого професійного училища № 19.

Про це говорили ми з директором ВПУ Володимиром Маринкевичем.

Активно надавати доброчинну допомогу  колектив училища почав ще від часів Революції Гідності. Нагадаємо, що один із героїв Небесної Сотні, Олег Ушневич, був випускником цього навчального закладу. Від початку війни на Сході педагогами та учнями було ініційовано та проведено багато різних заходів, від акцій зі збору речей і написання листів бійцям до організації ярмарків і ремонту техніки. Навіть зараз, коли загалом допомагати АТО стали менше, вони не забувають про свою важливу місію. Ще одним важливим чинником є те, що саме Вище професійне училище може успішно поєднувати практичне навчання учнів із благодійністю.

Серед батьків учнів та майстрів виробничого навчання є учасники бойових дій. Тому мотивація допомагати армії така висока.

Найбільше до акцій долучаються майстри, майбутні столярі, слюсарі, кухарі. За три роки учнями було виготовлено понад 700 кілограмів вареників, дуже багато сухих борщів, заправок, консервів, які відправляли бійцям. Також у Дрогобичі кілька разів організовували кухні просто неба задля  збору коштів на потреби армії. На початку цього року дрогобичани мали змогу долучитися до їхньої акції “Дякую Тобі”. Крім того, працівники й учні ВПУ ніколи не відмовляють іншим активістам, печуть солодощі для різних волонтерських подій у місті.

Варто згадати й про те, що учні ВПУ виготовляють лежаки, маскувальні сітки й інші необхідні  для військових речі. Слюсарі з ремонту автомобілів завжди відгукуються на прохання полагодити машини з АТО.

Головне, що всі волонтери ВПУ переконані: все зроблене ними йде за призначенням. Адже вони співпрацюють з багатьма організаціями Дрогобиччини, зокрема: “Дрогобиччина  SOS”, “Свій Захист”, а також з окремими батальйонами “Донбас – Україна”, “Айдар”. Керівництво ВПУ вже отримало численні нагороди й подяки за таку активну діяльність.

Налагоджують зв’язки й із навчальними закладами Донеччини та Луганщини. Нещодавно колектив ВПУ передав своїм колегам на Сході 200 саджанців різних дерев, які там висадили на території шкіл.  

Така волонтерська допомога є не лише гарним прикладом для усіх нас, а й черговим свідченням, що діяльне виховання молоді є гарантією успішного майбутнього.

Ірина ВОЛОЩАК, Медіа Дрогобиччина №6 (20) від 21 липня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *