БОРИСЛАВСЬКИЙ ПАРК. ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

  •  
  •  
  •  
  •  

Від третього січня 2016 року на посаду КП «Бориславський міський парк культури і відпочинку» призначено нового директора – голову ГО «Спілка воїнів АТО міста  Борислава» Ігора Сагана. Разом з занедбаним, розкраденим і знищеним  парком директор отримав три катамарани, бензокосарку та 230 тисяч гривень боргів перед державою та колишніми працівниками.

Новий етап

Таким занедбаним парк був через те, що був на госпрозрахунку. А можливостей заробити підприємству самому на себе за відсутності атракціонів  фактично немає… Тепер парк фінансують з міського бюджету (на заробітній фонд). Також з нього у 2017 р. на «реконструкцію Зеленого театру» передбачено виділити кошти в сумі 598 тисяч  гривень.

На початку березня наш кореспондент спілкувався з новообраним директором. Тоді в парку було не прибрано і майже безлюдно. Пан Ігор тоді з головних етапів плану порятунку парку виділяв виплату заборгованостей, наведення ладу та перекриття даху Зеленого театру.

– Щодо першого, то 170 тисяч гривень з 230 вже виплачено.

– Наведення ладу – справа нелегка, адже територія парку досить велика. На сьогодні КП має двох своїх прибиральників, трьох прибиральників дає центр зайнятості. Навесні  прибрати парк до Великодня допомагали КП «Муніципальна варта» та ГО «Спілка воїнів АТО Борислава». Організовувати тоді загальноміську толоку директор не ризикнув через велику кількість на території битого скла та використаних шприців.

– Реконструкція Зеленого театру (сире  та прогниле від даху до підлоги  приміщення, яке швидше нагадує оформлення відомої гри «Сталкер») розпочнеться в середині липня. Тих грошей, що мерія на неї виділила, вистачить на заміну даху і підлоги. З дошками панові  Ігору допомагає Дрогобицьке лісництво.

Сказано –  зроблено

«Все, що відбувається в парку, основане на благодійності та допомозі небайдужих мешканців міста. Стукаємо в двері і просимо. Спочатку люди дивувались: невже є хтось, хто готовий в парку щось робити. Тепер, коли люди бачать перші результати, – допомоги більше. Рухаємось маленькими кроками, але впевнено і разом. Були люди, які казали, що парк неможливо відродити. Тепер їх думка змінилась. Мабуть, вони не врахували факт побудови  в нас громадянського суспільства. – каже директор. – Згрубша я не задоволений результатом. Парк має вийти на рівень самоутримання».

Найбільшою проблемою парку було озеро. Через забитий стік вода роками затоплювала територію парку. За підтримки КП «Водоканал» стік прочищено.

Допомагають парку й інші комунальні підприємства («Зелений світ», «Бориславсвітло», «Муніципальна варта»), громадські організації («Бориславський рибальський клуб», «Наш дім – Борислав», «Спілка воїнів АТО»),   підприємці, невідомі меценати. Завдяки небайдужим людям парк тепер чистий, встановлено нові і відремонтовано старі лавочки, підсвічено пам’ятник Адаму Міцкевичу, зрізано аварійні дерева (за рекомендаціями та під наглядом львівського експерта з екології) та висаджено  молоді деревця, облаштовано волейбольний майданчик (усі спортивні майданчики буде зосереджено в одному місці. Це сприятиме спілкуванню молоді і залученню її до спортивного життя), пофарбовано нафтові качалки, встановлено таблички з надписом «Не смітити».  Мер міста обіцяв виділити з екологічного фонду Борислава кошти на малі смітники (30 штук).

Парк стає центром сiмейого відпочинку

Від 28 травня щонедiлi в міському Парку культури та відпочинку відбуваються різноманітні заходи, в яких активну участь беруть творчі колективи бориславців. Зараз на території парку можна попити кави, в святкові дні скуштувати  хот-доги від Благодійного Food truk-у  (Благодійний фонд Володимира Копиняка) та інші смаколики, дітям – розважитись на переносних атракціонах.

Активною є  сторінка Бориславського парку мережі Facebock, яка має вже понад тисячу друзів. На ній підписників інформують  про виконані роботи, застороги, подяки всім, хто долучається до благоустрою, анонси культурно-розважальних подій в парку тощо.

Плани на близьку та віддалену перспективу

«Оскільки площа нашого парку є дуже велика, надалі ми облаштовуватимо парк за секторами – говорить директор.   Один з таких секторів – озеро, окраса парку. Один з його берегів плануємо засипати піском і зробити літній пляж, всередині облаштувати фонтан. Купатись в озері буде заборонено. Лише – ловити рибу та плавати на катамаранах. Благоустроєм та охороною озера та  території навколо нього опікуватиметься Рибальський клуб.

На частині території парку недалеко від озера в рамках проекту «Галицька Каліфорнія» та за  підтримки Євросоюзу буде збудовано музей нафтового промислу у вигляді нафтової вежі. Це притягне до Борислава туристів та змусить місто і парк зокрема відповідати майбутньому музею.

В Зеленому театрі плануємо  проводити дискотеки, свята, фестивалі. Творчої молоді вистачає. Тут же ж виділимо приміщення для директора та охоронців. Охоронців парк матиме від Муніципальної варти, яка вже має ліцензію на охоронну діяльність».

Також в найближчих планах – відновлення моста на вулиці  Шкільній, реконструкцiя доріжок, бігової передовсім, створення алеї випускників, де кожна школа чи окрема людина зможе взяти участь у її засадженні, алеї сакур, будівництво  нового туалету. Міський голова  ще навесні  дав завдання панові Ігору розробити кошторис для будівництва нового туалету вартість – близько 30 тисяч гривень). За паркові кошти. Це при тому, що в місті немає жодної громадської вбиральні.

Iгор Саган брав участь в круглому столi на тему поводження з твердими побутовими відходами. Там він заявив, що парк охоче почне сортувати смiття i показуватиме тим самим позитивний приклад усiм мiстянам. Задля цього  поблизу парку компанія-переробник  сміття в Бориславі ДВ «Еко-світ» встановить перші в місті контейнери для сортування сміття.

Також директор, як і кожен кожен бориславець, хоче, щоб в парку було чим зайнятись і діточкам, і молоді, і дорослим. Йдеться про встановлення нового дитячого майданчика, скейтпарку та канатної дороги. У цьому та інших питаннях він не відмовиться від допомоги в написанні грантів, від слушних порад, ідей, дій. Завжди відкритий до співпраці. Найвища мрія – облаштування тут справжніх атракціонів, чого нема не тільки в сусідніх курортних містах, а й у Львові. Тим паче, що територія парку дозволяє. Був би лише інвестор…

Юлiя ГАСІЙ, Медіа Дрогобиччина №6 (20) від 21 липня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *