Безтендерний «Мажор», ФОП Тіна Кароль і фірма, пов’язана з заступником

Говоримо про «улюбленців» Борислава і Трускавця

У попередньому номері МД ми розповіли про «допорогових улюбленців» Дрогобича.На цьому не зупиняємось. Сьогодні вашій увазі – такі ж улюбленці Борислава та Трускавця.

Борислав

Одразу, щоправда, варто зазначити: ще на початку року рішенням виконавчого комітету у Бориславі ухвалено рішення, згідно з яким поріг закупівель, які йдуть на тендер, суттєво знижено (30 тис.грн. на товари і 100 тис.грн. на послуги), а тому допорогових улюбленців у Бориславі, порівняно з іншими містами регіону, суттєво менше. На мільйони гривень.

Однак, деякі таки залишились. Хто вони?

З’ясуймо спільно. Отож:

Загальна кількість закупівель в місті з початку цього року сягла суми 26 млн 205 тис. грн.

З них на відкритих торгах пішли закупівлі на суму лише на суму 2 млн.  703 тис.грн.

Допорогові закупівлі – 3 млн. 763 тис.грн.

Переговорна процедура – 4 млн. 296 тис.грн.

Переговорна процедура за нагальною потребою (теплопостачання та ін)  – аж 11 млн 207 тис.грн.

Процедура звітування про укладений договір – 4 млн. 235 тис. грн.

А тепер перейдімо до, власне, «улюбленців» (тих, що отримують підряди і замовлення без тендерів).

В першій десятці:

КП «Бориславтеплоенерго» – 8 договорів на загальну суму 8 млн. 496 тис.грн (шлях закупівель – переговорна процедура за нагальною потребою);  ТОВ «Львівгаззбут» – 4 договори на суму 3 млн 486 тис.грн (переговорна процедура та звітування про укладений договір); ПАТ «Львівобленерго» – 9 договорів на суму 3 млн. 439 тис.грн (переговорна процедура за нагальною потребою і звітування про укладений договір); ДП «Екранбуд» ТОВ «Екран» – 6 договорів на загальну суму 1 млн 160 тис.грн (всі замовлення – допорогові закупівлі, яка йшла через тендер, про що поговоримо згодом); КП «Господарник» – 1 договір на суму 989  тис.грн (переговорна процедура за нагальною потребою); КП «Бориславводоканал» – 5 договорів на загальну суму 716 тис.грн (процедура звітування про укладений договір); МКП «Мажор» (процедура звітування про укладений договір, фірма депутата Дрогобицької міської ради В.Тюски, яка отримала таким же чином підряди у Дрогобичі) – 2 договори на суму 555 тис.грн; ТОВ «Овочі-фрукти» – 4договори на суму 370 тис.грн (лише одна з цих закупівель – відкриті торг, решта – допорогова закупівлі).

Варто відзначити, що завдяки рішенню виконкому більшість допорогових закупівель йде через торги.

До прикладу, розглянемо підрядника ДП «Екранбуд» ТОВ «Екран». Він отримав 6 замовлень на загальну суму 1 млн. 600 тис. грн.

Перший підряд – ремонт доріг (щоправда – яких саме – не вказано)на суму 199 тис.900 грн. Шляхом торгів ціна понизилась до 180 тис. грн. В торгах брало участь також ПП «Асфальтбуд».

Другий – ремонт вулиці Міцкевича. На торгах була лише ця фірма. Вартість ремонту, відповідно, знижено лише на 3 тис. грн. – зі 199 тис. грн до 196 тис.грн.

Третій – поточний ремонт вулиці Володимира Великого. На торги заявився лише ДП «Екранбуд» ТОВ «Екран». Вартість ремонту знижено на 3 тис. грн. – зі 199 тис грн до 196 тис.грн.

Четвертий – вулиця Дрогобицька. Ситуація та ж – на торги заявилась лише одна фірма. Варітсть понижено на 3 тис. грн. – зі 199 тис. грн. до 196 тис.грн.

П’ятий – вулиця Бандери. Ситуація ідентична – на торги заявилась лише одна фірма. Вартість понижено на 3 тис. грн – зі 199 тис. грн. до 196 тис.грн.

І шостий – вулиця Коваліва. Як ви зрозуміли, картина така ж. Вартість понижено на 3 тис. грн – зі 199 тис. грн. до 196 тис.грн.

Загалом, вдалось зекономити 34 тисячі гривень. Претензій до замовника – КП «Еко-місто» –  виникати, за  великим рахунком, не мало б. Адже ремонт доріг (навіть допороговий), на відміну від Дрогобича, йде через тендер. Тепер справа за підрядниками – беруть вони участь чи ні. Якщо ні – роботи виконує фірма зі Стрия.

Натомість, про Центральну міську лікарню Борислава цього сказати не можна – півмільйона гривень на реконструкцію приміщень поліклініки Бориславської ЦМЛ депутатській МКП «Мажор» віддано без жодних торгів – шляхом процедури звіту про укладений договір.

Взагалі ж, при закупівлях на суму 5 млн.493 тис. грн, процедуру  торгів Бориславська ЦМЛ використала усього один раз  – купуючи крупу на сто тисяч гривень. Всі інші мільйони  – як не звіт, то переговорна.

Однак, так чи інакше, але аналіз закупівель Борислава показує, що понижений бар’єр на допорогових можна і треба використовувати, тоді це зменшує кількість «зради» в закупівлях. Добре було б, якби і в міській лікарні це зрозуміли.

Трускавець

У Трускавці картина дещо інша і подекуди  нагадує Дрогобич.

Загалом сума закупівель Трускавця склала 105 млн. 500 тис.грн.

З них 24 млн. 358 тис.грн – закупівлі Центру медичного лікування та санаторного лікування «Трускавецький», 16 млн. 708 тис. грн. – санаторій «Трускавець СБУ», 13 млн. 447 тис. грн – санаторій «Батьківщина», які є у власності держави, тому їх закупівлі кожен може спокійно переглянути.

Та перейдімо до власне справ місцевих. Сума закупівель – 50 млн. 990 тис.грн (для порівняння: Борислав – 26 млн. грн, Дрогобич – 70 млн.грн).

З них відкриті торги – 20 млн. 555 тис.грн. (у Дрогобичі – 8 млн. 505 тис.грн, у Бориславі – 2 млн. 703 тис.грн), допорогові закупівлі – 2 млн.777 тис.грн, переговорна процедура – 4 млн.873 тис.грн, переговорна процедура за нагальною потребою – 10 млн.653 тис.грн, процедура звітування про укладений договір – 12 млн. 136 тис. грн. ( у Дрогобичі – 17 млн. 623 тис.грн, у Бориславі – 4 млн. 235 тис.грн).

Серед «улюбленців» Трускавця можна назвати наступні фірми:

ТзОВ «Дорсервіс»: 5 замовлень на суму 16 млн.768 грн. Два з них – отримані на відкритих торгах, три – процедура звітування про укладений договір.

ПАТ «Львівобленерго» -11 замовлень на суму понад 10 млн грн (процедура традиційна для монополіста – переговорна)

КП «Трускавецьтепло» – 6 замовлень на понад 9 млн. грн, процедура – переговорна та оприлюднення звіту.

ТзОВ «Трускавецький водоканал» – 14 підрядів на майже 5 млн. грн. Процедура – переговорна.

ТзОВ «Поділлянафтозбут» – 4 підряди на суму 1 млн 870 тис.грн (шляхом допорогових і звітування).

ФОП Пастернак О.О – 3 підряди на суму 450 тис.грн (допорогові закупівлі відділу освіти ТМР)

ФОП Тіна Кароль – 382 тис.грн. Переговорна процедура відділу культури ТМР.

ФОП Пасічник А.А – 2 підряди Управління ЖКГіБ ТМР шляхом звітування про укладені договір на суму 293 тис.грн

ФОП Добровольська Г.І – 3 підряди на суму 281 тис.грн, процедура – звітування про укладений договір.

Щоб не обтяжувати вас більше цифрами і показати, в чому ховається небезпека «улюбленців», розберемо одну структуру, але таку, яка має гроші і розпоряджається ними на власний розсуд.

Найбільшим розпорядником коштів у Трускавці (після Центру медичного та санаторного лікування «Трускавецький») є Управління житлового господарства і будівництва ТМР. Управління загалом цього року провело закупівель на 21 млн. 698 тис.грн. З них 15 млн. 808 тис. грн пішли на відкриті торги, 583 тис.грн – допорогові закупівлі, 1 млн. 392 тис.грн – переговорна процедура за нагальною потребою і 3 млн 913 тис.грн – звітування про укладений договір. В кількісних показниках – три б’єкти пішли на відкриті торги, три об’єкти – допрогово, один – переговорна за нагальною потребою і аж 21 об’єкт – це звіт про укладений договір.

Розглянемо детальніше.

Отож, шляхом переговорної процедури за нагальною потребою на 1 млн. 392 тис.грн було закуплено електроенергію.

На відкриті торги (конкурентний тендер) пішли такі об’єкти:

631 тис. грн.- послуги з ремонту, технічного обслуговування дорожньої інфраструктури і пов’язаного обладнання та супутні послуги (Технічне обслуговування мереж освітлення вулиць). Переможець – ТОВ фірма «Сяйво», яка запропонувала виконати роботи за 628 тис.грн.

4 млн. 174 тис. грн. – капітальний ремонт вул.Грушевського в м.Трускавець Львівської області . Переможець – ТзОВ «Дорсервіс», яка запропонувала виконати роботи за 3 млн.989 тис.грн

12 млн. 854 тис.грн. – капітальний ремонт вул.Стебницька в м.Трускавець . Запропонувавши зробити роботи за 11 млн. 190 тис.грн, переміг, за рішенням конкурсної комісії, ТзОВ «Дорсервіс». Пропозиції дешевших ПП «Артемсервіс» та ТзОВ «Будівельне підприємство «Любінське» були відхилені. Можливо, в силу того, що, як стало відомо з СЕО «Ю Контрол», дві останні мають як не кримінальні справи, то виконавчі провадження.

А тепер перейдімо до двадцять одного кулуарного «звіту про укладені договори». Розглянемо не усі, а «найгрошовитіші» (від 100 тис.грн).

Отож, 1 млн. 323 тис. грн шляхом звітування – на реконструкцію площі Чорновола в місті Трускавець. Виконавець – те саме  ТзОВ «Дорсервіс» .

250 тис.грн – реконструкція внутрішньоквартального проїзду біля житлового будинку на вул.Мазепи,22 в м.Трускавець. Виконавець- ФОП Добровольська Г.І.

199 тис. грн. – послуги з поточного ремонту житлового будинку на вул.Стебницькій,76 в м.Трускавець. Виконавець – ФОП Пасічник П.А.

138 тис.грн- послуги з поточного ремонту житлового будинку на вул.Стуса,9 в місті Трускавець. Виконавець – ФОП Хомяк Ю.В.

133 тис .грн -послуги з поточного ремонту житлового будинку на вул.Мазепи,36 в м.Трускавець. Виконавець «Комсервіс Трускавець» (запам’ятайте назву цієї фірми).

132 тис.грн – послуги по поточному ремонту житлового будинку на вул.Івасюка,17 в м.Трускавець. Виконавець – ТзОВ «Термопласт плюс» (головний допороговий улюбленець Дрогобича, нагадаємо).

 120 тис.грн. – Капітальний ремонт покрівлі житлового будинкуна вул.Мазепи, 38 в м.Трускавець . Виконавець – ТзОВ «Загір’я».

110 тис. грн. – послуги з поточного ремонту житлового будинку на вул.Данилишиних,7 м.Трускавець. Виконавець – ТзОВ «Термопласт Плюс»

Всі інші закупівлі – трохи  менше ста тисяч гривень, тому на них не зупиняймося. Зупинімось на єдиній, якої ще не вказали.

Ще 482 тис. грн. шляхом оприлюднення звіту, а не торгів (тобто – кулуарно) були виділені на статтю «Реконструкція мереж освітлення від вул.Шевченка до бульвару Юрія Дрогобича в м.Трускавець Львівської області». Виконавець -ТзОВ «Комсервіс Трускавець». Пам’ятаєте, трохи вище ми просили запам’яти цю фірму. Тож гляньмо: прикметно те, що ця фірма досить молода (зареєстрована лише рік тому), але у 2016 році, як стало відомо з СЕО «Ю Контрол», їй вдалося отримати замовлень від різних трускавецьких розпорядників на суму аж 1 млн. 702 тис.грн. і на суму 1 млн. 217 тис.грн. вже у цьому, 2017 році.

В чому успіх новоствореної трускавецької фірми, запитаєте? З’ясуймо разом.

Її засновник – Олег Кабальний, уповноважена особа – Остап Гуляка.

А тепер –  засновником молодої і успішної в освоєнні бюджетних коштів  фірми є Олег Кабальний, він же , водночас співзасновник, Трускавецького міського відділення ВГО «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та суді». Цікаво, що керівником  цієї структури з пафосною назвою є  Олександр Олександрович Ткаченко.

Однофамілець заступника міського голови Трускавця? – запитаєте. Ні, це сам заступник. Ця ж організація вказана в декларації Олександра Ткаченка.

Як бачимо,  Олександр Ткаченко є заступником міського голови і директором в відділенні ВГО, співзасновником якого Олег Кабальний. Він же – засновник «успішної молодої фірми», яка , хіба  по року  з часу створення, підрядів у Трускавці отримала на майже три мільйони гривень.

Отака «протидія корупції»…

І отакі улюбленці.І вони видні– як от монополісти. Але  є і добре замасковані: ті, нещодавно створені, проте котрі успішно “працюють” за наші з вами податки.

Далі буде.

Матеріали підготовлено на основі даних, взятих з сервісів і баз Ю-Контрол, e-data, 007, ProZorro

Марія КУЛЬЧИЦЬКА, Медіа Дрогобиччина №6 (20) від 21 липня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *