Чим живе і як виживає Муніципальна варта Борислава?

  •  
  •  
  •  
  •  

Комунальне Підприємство «Муніципальна Варта» Бориславської міської ради зареєстровано  25 листопада 2016 рроку. Фактично функціонувати підприємство почало від січня 2017 року.

Джерелами фінансування Муніципальної Варти є місцевий бюджет, в планах – заробіток від охоронної діяльності. Загальний обсяг фінансування, як було передбачено бюджетом, мав би скласти 400 000 гривень  на 2017 рік в статутний фонд та 270 000гривень  на фонд заробітної плати. На разі на поповнення статутного фонду виділено 40 000 гривень.Рівень фінансування Бориславської МВ є найменший серед усіх подібних підприємств по Україні.

КП «Муніципальна Варта» Бориславської міської ради на сьогоднішній день  має десять працівників, а саме: директор (посадовий оклад 6800 грн.), заступник директора з охорони (5000 грн.), заступник директора з благоустрою (4500грн.), головний бухгалтер (4000 грн.), п’ять охоронців (3200 грн.) та інспектор з благоустрою (4000 грн.) – один на друге за територією місто Львівської  області.  Згідно з нормами в Бориславі їх має бути мінімум чотири.

Відділ інспекторів діє виключно в межах повноважень, наданих рішенням Виконавчого комітету Бориславської міської ради  № 3 від другого лютого 2017 року: інспекторам надано повноваження складати протоколи на порушення правил користування житловими будинками і приміщеннями, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, порушення правил утримування  собак і котів,  торгівля з рук у невстановлених місцях та куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

   Крім того, на інспекторів покладено і функції обробки документації. Зокрема, за час функціонування відділу інспекторів було опрацьовано 109 письмових звернень, серед яких і звернення  громадян, 130  приписів  про необхідність усунення правопорушення, 26 протоколів інспектування території міста на предмет виявлення та фіксації правопорушень у сфері благоустрою, 12 протоколів про адміністративне правопорушення.

Працівники Муніципальної Варти не накладають штрафи, а лише фіксують об’єктивні дані, які вказують на вчинення того чи іншого діяння, складають протокол, в якому зазначають час, дату, місце вчинення порушення, додають до протоколу докази у формі фото- чи відео-фіксації, будь-яких документів, письмових пояснень або звернень громадян, і напрацьований матеріал передають у суд або адміністративну комісію при Виконавчому комітеті Бориславської міської ради. І вже комісія чи суд в процесі розгляду справи встановлює всі обставини справи та ухвалює рішення про притягнення або не притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Муніципальна Варта Борислава в своїй роботі керується принципом не покарання за вчинення правопорушення, а попередження від цього.

  «Ми робимо акцент на інформаційних заходах. Наші інспектори виходять в рейди не з метою когось покарати, а з метою спонукати громаду до дотримання законодавства. Тому ми робимо акцент на приписах, а не на протоколах, бо ми такі ж самі люди, які і всі інші, і знаємо, в які скрутні часи живемо, як важко заробити додаткову копійку. І лише, коли порушник вчиняє правопорушення систематично, цинічно, тоді ми вже складаємо на нього протокол» – говорить директор МВ Леонід Федевич.

Що стосується роботи відділу охорони, слід звернути увагу на те, що для здійснення охоронної діяльності необхідно мати ліцензію. Вимоги до суб’єкта охоронної діяльності для отримання ліцензії доволі  високі: відповідна вища освіта та стаж роботи в охоронній діяльності не менше трьох років. Загальна вартість, в яку МВ обійшовся весь пакет документів на отримання ліцензії на охоронну діяльність, складає 6 184 гривень (сама ліцензія та послуги відповідних структур). Ці гроші були сплачені з зароблених коштів, а не з бюджету.

Отже, ліцензія в підприємства вже є. Тепер згідно з Законом України «Про охоронну діяльність» у працівників має бути власний спеціальний однострій з шевронами, пульт спостереження, також відповідно обладнаний автотранспорт, на що коштів у КП не вистачає. Для порівняння можна взяти Муніципальну Варту Дрогобича. Фінансування цього підприємства становить більше мільйона гривень на поточний рік. Крім того, у штаті МВ Дрогобича 18 інспекторів.

Досі не вирішено ситуацію з охороною сміттєзвалища. Охоронці МВ чергують там цілодобово та фіксують кожен вантажний автомобіль, який заїздить на об’єкт. Два місяці МВ не отримувала за цю роботу грошей. Праця охоронців за квітень та травень  була перерахована з зарплат інспектора, директора та бухгалтера за грудень та листопад. На сесії МР 15 червня депутати проголосували за нарахування охоронцям сміттєзвалища заробітної платні, але яким чином це відбувається – ще невідомо. Якщо Муніципальна Варта зніме своїх працівників з цього об’єкту,  громада вже не буде знати хто, що, та скільки завозитиме  на переповнений полігон.

Також слід зазначити, що МВ Борислава – єдине КП, що вчасно наповнює свою сторінку на Facebook та відповідає на звернення громадян.

Юлія ГАСІЙ, Медіа Дрогобиччина №5 (19) від 07 липня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *