“Мистецтво простору” задля розвитку маленьких міст

Space Craft або «мистецтво простору» – це платформа міських команд, спрямована на розвиток маленьких міст та  селищ.  Ми звикли, що усі найважливіші процеси  відбуваються лише у мегаполісах, й забуваємо, що усі зміни зароджуються саме на локальному рівні – з вулиці, де мешкаємо,  з подвір’я, на якому виросли, та з міста, де народились. Покращувати комфорт та якість нашого життя у містечках та регіонах – пріоритетне завдання для Space Craft.

Власне для цього в Дрогобичі 16-17 червня відбувся другий модуль платформи міських команд. Учасниками навчання стали дві команди з Дрогобича та Бродів, котрі заздалегідь було відібрано для цього  проекту. Дрогобицька ГО «Вело Дрогобич» намагається працювати у напрямку вело-інфраструктури в місті, й сьогодні  учасники працюють над створенням першої вело-доріжки у Дрогобичі. Команда ж із міста Броди має на меті перетворити місцевий  замок на осередок культури та відпочинку.

Оксана Дащівська, керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження», говорить про те, що головною проблемою розвитку інфраструктури будь-якого маленького міста є відсутність комунікації.

«Цілком відсутня комунікація  між бізнесом, владою та громадою. Як наслідок – якість життя тих чи інших мешканців просто перекладається з одних на інших. Саме тому ми хочемо показати успішну практику, яка б змогла найперше повернути віру в те, що маленькі міста і селища також можуть жити та розвиватись доволі успішно.  Також ми прагнемо навчити людей того, щоб вони брали відповідальність на себе за той  простір, в якому мешкають, відтак – ділитись цим досвідом з іншими».  Нагадаю, що саме Міжнародний фонд «Відродження» ініціював створення проекту «Мистецтво простору». Два дні навчання стали справді корисними та насиченими, оскільки з учасниками працювали найкращі спікери, кожен з яких ділився власним  досвідом та знаннями. Ден Бортніков, Володимир Бєглов, Юрій Танасійчук, Дарина Зажицька, Ольга Павлова, Людмила Сюзева, Тетяна Лопащук,  Віталій Загайний та Андрій Андрушків  розповідали про те, як найкраще комунікувати з владою та місцевим бізнесом, де шукати кошти для реалізації власних проектів та як у сьогоднішньому світі  позбутись «мови ворожнечі».  Володимир Бєглов,журналіст, співзасновник «Радіо Сковорода» та «The Ukrainians», говорив про рівність та рівні можливості для  представників різних меншин нашої країни. Толерантність та солідарне ставлення до представників  цих меншин – це ознака здорового та європейського суспільства, а отже, – шлях до розвитку та відкритості.

Оксана Дащівська також додала, що  цьогорічний модуль має певну особливість, оскільки найперше надає менторський супровід для учасників,  а тому навчання відбувається лише через дію й скеровує її у більш правильний напрямок.  Зазначу, що протягом  цих двох днів був передбачений обід з мером Дрогобича Тарасом Кучмою та  представницею місцевого бізнесу  Наталею Танчук.  

Олег Дукас, радник міського голови, охоче підтримує ініціативу  Space Craft.

«Проект, який започаткував Міжнародний фонд «Відродження», є дуже важливим. У Дрогобичі зараз стрімко розвиваються різні ініціативи,  зокрема,  в напрямку урбаністики та міського простору. І приємно бачити нові громадські організації, котрі хочуть змінювати місто. Одна з них  – активісти ГО «Вело Дрогобич» – зазначив Олег Дукас.

Єва РАЙСЬКА, Медіа Дрогобиччина №5 (19) від 07 липня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *