Музика в костьолі

Доволі гарна тенденція, коли у храмах та костьолах звучить музика. Так було і у нашому костьолі святого Варфоломія, коли шостого червня тут відбувся музичний вечір хорової музики.  Гостями були хористи  з німецького  Дрездена, диригентом якого є Олаф Катцер. Понад дві години усі присутні у храмі мали чудову можливість насолоджуватись духовною музикою, котру виконував німецький хор,  що подорожує  в Україною в рамках гастрольного проекту «Музика в діалозі».

Гості з Німеччини  мали можливість відвідати також Львів, Тернопіль, Київ, а кульмінацію цього туру став Дрогобич. Доповнити музичну ідилію вирішили також хористи нашого студентського  хору «Гаудеамус» ДДПУ імені І. Франка під орудою Степана Дацюка. Зі смаком вбрані в національний стрій, вони виконали кілька легендарних музичних творів.  Завершенням концерту духовної та музики у найдавнішій сакральній пам’ятці нашого старовинного міста був гімн-молитва «Боже Великий Єдиний…» Миколи Лисенка, спільно виконаний дрезденськими та дрогобицькими хористами. Ті, хто не потрапив до костьолу, мали чудову можливість послухати  цю  молитву ззовні, на Замковій Горі,  біля пам’ятника Ю. Дрогобичу.  

Організаторами концерту у нашому місті були Марія Каралюс та Тобіс Геншвайн з керівниками та диригентами Олафом Катцером і Степаном Дацюком. До музичного дійства також долучились Ярослав Лопушанський, Олег Радченко та Світлана Волошанська.
Музика у храмі – це один з кращих способів інакше  побачити й духовну музику, й релігію, й себе самого та глибше зрозуміти світ довкола…

Єва РАЙСЬКА, Медіа Дрогобиччина №4 (18) від 23 червня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *